Obsah

  • Úvod
  • Dosavadní průběh mistrovství světa ve fotbale * Co vám možná uniklo
  • Benzema mimo hru
  • Jedinečný výběr Argentiny
  • Messi a Ronaldo rozbíjejí internet
  • Zákaz pásky One love

Mistrovství světa ve fotbale už začalo a svátek fotbalu s sebou přináší tolik aktivit, podrobností a informací. Přípravy jsou rozsáhlé a informací je obrovské množství, ale my jsme tu proto, abychom vám ukázali některé věci, které vám možná při přípravách na tento turnaj unikly.

Karim Benzema vynechal třetí mistrovství světa v řadě

Francouzská superhvězda Karim Benzema přijde o své třetí mistrovství světa ve fotbale, protože se nedokázal zotavit ze zranění, které utrpěl při prvním plném tréninku se svou zemí. Výsledek testů provedených po Benzemově zranění ukázal, že držitel Zlatého míče přijde o celý turnaj kvůli problémům se stehnem.

“V životě jsem se nikdy nevzdával… ale dnes večer musím myslet na tým, jako jsem to dělal vždycky, takže mi rozum velí přenechat své místo někomu, kdo může naší skupině pomoci k velkému mistrovství světa. Děkuji vám za všechny vzkazy podpory.” Tímto prohlášením Benzema potvrdil, že na mistrovství světa nenastoupí.

Jeho zranění se stává ještě významnějším, když vezmeme v úvahu skutečnost, že Francie již přišla o klíčové záložníky Paula Pogbu a N’Golo Kanteho kvůli zranění, stejně jako o útočníka RB Lipsko ve formě Christophera Nkunku. Didier Deschamps také potvrdil, že náhrada za Benzemu nebude vybrána.

“Je to samozřejmě velká rána,” řekl Deschamps televizi TF1. “Karim pro to udělal všechno. Bylo to během tréninku a bylo to téměř neškodné. Bohužel vyšetření potvrdila zranění, které bylo příliš velké na to, že jsme v časové tísni. Bohužel se takové věci mohou stát i při tréninku. Nikdy není ten správný čas.

Číst:  Kalidou Koulibaly: Jak zapadne do Tuchelových plánů?

“Nebyla to recidiva. Nevyvolává to úsměv na tváři. Už jsme přišli o Christophera a všichni z toho byli velmi smutní. Teď Karim, ale máme cíl a mužstvo ví, co nás od úterý čeká. Je to kvalitní skupina a já jim věřím.”

Argentina se rozhodla bydlet na kolejích místo v pětihvězdičkových hotelech

Argentina se rozhodla, že místo toho, aby bydlela v pětihvězdičkových hotelech jako ostatní týmy na mistrovství světa, budou její základnou studentské koleje Katarské univerzity. Toto rozhodnutí učinili argentinští fotbaloví funkcionáři proto, že velikost areálu jim umožňuje zřídit grily, aby si mohli připravit tradiční pochoutku zvanou asados.

Asado se obvykle skládá z hovězího, vepřového a kuřecího masa, choriza a morcilly, které se připravují na grilu nebo otevřeném ohni.

Prostory, kde se bude asado připravovat, jsou již postaveny a národní tým doprovází také speciální kuchař, aby se toto tradiční jídlo připravilo co nejlépe. Hovězí maso, které bude použito k přípravě tohoto jídla, bylo rovněž přivezeno z Argentiny. Tamní hovězí maso je všeobecně považováno za jedno z nejlepších na světě.

Katarská univerzita byla založena v roce 1973 a je jednou z nejlepších škol v regionu, což potvrzuje i její vybavení. Kampus má 90 místností s bazénem olympijských rozměrů a fotbalovým stadionem s kapacitou 10 000 míst.

Reklama Louis Vuitton boří internet s Ronaldem a Messim hrajícími šachy

Louis Vitton vytvořil pravděpodobně největší fotbalovou fotografii všech dob ve své reklamě před mistrovstvím světa ve fotbale, na které se objevili dva nejlepší hráči všech dob Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Oba hráči vypadali, jako by spolu hráli poutavý šachový zápas na kufru Louis Vitton.

“Vítězství je stav mysli,” píše Louis Vuitton v popisku fotografie. “Kromě dlouhé tradice výroby kufrů pro nejžádanější sportovní trofeje na světě Maison oslavuje dva nejtalentovanější fotbalisty současnosti.”

Číst:  ­­­Pele: Pele: Životní odkaz a hráči v jeho regionu velikosti

Jak se ukázalo, pozice figurek na šachovnici nebyla obyčejná, ale ze slavného šachového zápasu z roku 2017 mezi Magnusem Carlsenem a Hikaru Nakamurou, který skončil remízou.

One love pásky na ruce zakázány

Kapitáni Anglie, Walesu, Belgie, Švýcarska, Německa a Dánska měli nosit kapitánské pásky na pažích “One Love” na protest proti zákonům v Kataru, které jsou proti vztahům osob stejného pohlaví, ale rozhodli se své rozhodnutí změnit. FIFA totiž varovala země pracovní skupiny UEFA, že pokud budou v tomto rozhodnutí pokračovat, dostanou kapitáni žlutou kartu. FIFA také oznámila, že zavede vlastní pásku na ruku, která bude upozorňovat na řadu klíčových problémů.

Nizozemská fotbalová asociace, která je lídrem této iniciativy, jako první vydala prohlášení, v němž potvrdila své rozhodnutí přestat nosit pásky.

Úplné znění prohlášení nizozemské fotbalové asociace

“KNVB a hráči nizozemského národního týmu by rádi šířili pozitivní poselství s One Love, za spojení a proti všem formám diskriminace. Chceme tak učinit na mistrovství světa společně s Anglií, Walesem, Belgií, Švýcarskem, Německem a Dánskem.

“Pracovní skupina UEFA, jejíž součástí je i KNVB, požádala 19. září FIFA, aby přijala kapitánskou pásku One Love. Dnes, několik hodin před prvním zápasem, nám bylo ze strany FIFA (oficiálně) sděleno, že kapitán obdrží žlutou kartu, pokud bude mít na ruce kapitánskou pásku One Love. Hluboce litujeme, že nebylo možné společně dosáhnout rozumného řešení.

“Stojíme za poselstvím One Love a budeme ho šířit i nadále, ale naší prioritou číslo jedna na mistrovství světa je vyhrávat zápasy. Pak přece nechcete, aby kapitán začínal zápas se žlutou kartou. Proto jsme se jako pracovní skupina UEFA, KNVB i jako tým museli s těžkým srdcem rozhodnout od našeho plánu upustit.

Číst:  20 nejlepších návratů do Premier League

“Jak jsme již dříve oznámili, KNVB by za nošení kapitánské pásky One Love zaplatila případnou pokutu, ale že by nás za to FIFA chtěla trestat přímo na hřišti, to tu ještě nebylo. To jde proti duchu našeho sportu, který spojuje miliony lidí. Společně s ostatními dotčenými zeměmi se v nadcházejícím období kriticky podíváme na naše vztahy s FIFA.”

Pracovní skupina UEFA rovněž vydala prohlášení, v němž vyjádřila své zklamání z FIFA:

“FIFA se jasně vyjádřila, že pokud budou naši kapitáni nosit pásky na rukávech na hrací ploše, uvalí na ně sportovní sankce. Jako národní federace nemůžeme naše hráče vystavit situaci, kdy by jim mohly hrozit sportovní sankce včetně rezervací, proto jsme požádali kapitány, aby se nepokoušeli nosit pásky na rukou v zápasech mistrovství světa ve fotbale.

“Byli jsme připraveni zaplatit pokuty, které by se normálně vztahovaly na porušení výstrojních předpisů, a měli jsme pevný závazek nosit pásku. Nemůžeme však naše hráče vystavit situaci, kdy by mohli být potrestáni nebo dokonce nuceni opustit hrací plochu.

“Jsme velmi frustrováni rozhodnutím FIFA, které je podle našeho názoru bezprecedentní – v září jsme napsali FIFA dopis, v němž jsme ji informovali o našem přání nosit pásku One Love, abychom aktivně podpořili inkluzi ve fotbale, a nedostali jsme žádnou odpověď. Naši hráči a trenéři jsou zklamáni – jsou silnými zastánci inkluze a budou ji vyjadřovat jiným způsobem.”

Leave A Reply