Náhled na zápas Manchester City proti Young Boys

Manchester City jsou již těsně před postupem do vyřazovacích bojů Ligy mistrů UEFA (UCL), protože vyhráli všechny tři zápasy skupiny 3-1. Víkend byl pro Pepa Guardiolu a jeho tým ještě pohodlnější, když se lehce vypořádali s Bournemouthem 6-1, a jejich čtvrté po sobě jdoucí vítězství je posunulo na první místo tabulky Premier League v sobotu.

Jen jednou anglický tým vyhrál více než současnou sérii 22 soutěžních domácích zápasů Cityzens v řadě, a dokonce vyhráli devět zápasů UCL v řadě na Etihad Stadium, což je těžké vidět, jak by někdo dokázal zastavit obhájce titulu. Dokonce i zranění kotníku Erlinga Haalanda je s největší pravděpodobností neobtěžuje příliš, zejména pokud se Jérémy Doku předvede tak, jak se předvedl proti Bournemouthu v sobotu (G1, A4)!

Young Boys jsou neporaženi od porážky od Man City ve třetí fázi (W2, D1) a vedou švýcarskou Superligu, ale mají pouze jediný bod UCL v této sezóně (D1, L2). Již pět bodů za druhým RB Lipsko, manažer Raphaël Wicky přesně ví, co jeho tým musí udělat, aby získal něco zde, tvrdí, že jeho tým musí “odehrát perfektní zápas”.

Už mu se to povedlo, když vedl Basel k vítězství 2:1 tady v listopadu 2018, ale jeho současný klub nikdy nevyhrál utkání skupiny UCL venku (D2, L5), včetně dvou bezvýsledných cest na Old Trafford proti Manchesteru United během pěti let (D1, L1). Ve skutečnosti Young Boys nikdy nevyhráli evropské utkání v Anglii (D2, L3), s těmito zápasy, které se hrály od začátku roku 2010.

Hráči, na které se zaměřit

Rodri skóroval mezi 65. a 75. minutou ve dvou z posledních čtyř UCL zápasů Man City, včetně vítězné branky v minulosezónním finále.

Číst:  West Ham vs Tottenham Preview_ Souboj evropských ambicí na londýnském stadionu

S mnohem menším úspěchem ve svých střeleckých výkonech byly tři góly Meschaka Elii pro Young Boys v této sezóně jejich jedinými góly utkání – všechny tři přišly při porážkách!

Horká série

Young Boys nevstřelili gól před 20. minutou ve svých posledních 11 UCL zápasech (W2, D4, L5).