Přehled utkání Copenhagen proti Manchester United

Jak se UEFA Champions League (UCL) blíží do čtvrtého kola, dánský tým Copenhagen se nachází v situaci, kdy musí vyhrát poté, co nedokázal vyhrát žádný ze svých prvních tří skupinových zápasů (R1, P2). Tým Jacoba Neestrupa předvedl svou kvalitu v obdivuhodných výkonech porážek proti Bayernu Mnichov a příštím soupeřům Manchesteru United, jenže jim bod předešlého střetnutí na Old Trafford odebrala 97. minutová penalty zákrok.

To pokračuje v jejich špatném poměru proti týmům z Anglie (V1, R5, P8), přičemž Lvy nenastříleli ani jednu branku ve svých posledních sedmi vzájemných zápasech s týmy Premier League. Parken Stadium se v poslední době ukázalo jako lvice v Evropě, když Copenhagen prohrál jen třikrát z posledních sedmnácti domácích zápasů ve skupinové fázi UCL (V6, R8), což by mělo inspirovat sebevědomí, že mohou zaznamenat své druhé vítězství proti anglickému týmu a vyhnout se pátému skupinovému vyřazení z šesti UCL kampaní.

To není žádný dobrý záznam, který by poskytl nějakou povzbuzující naději pro hostující Manchester United, kteří vyhráli jen jeden ze svých posledních sedmi venkovních zápasů v UCL (R2, P4), a jsou také jediným anglickým týmem, který kdy prohrál s Copenhagen – 1-0 porážkou na tomto hřišti v listopadu 2006!

Tento tým Ďáblů vypadá mnohem zranitelněji než ten, který se tehdy utkal, ačkoli poslední minutová branka od Bruna Fernandese, která překonala Fulham v sobotu, alespoň ulevila něco ze tlaku na manažera Erika ten Haga.

Tento Holanďan je společně nejrychlejším trenérem v historii klubu, který dosáhl 50 výher na United, ale transparent na hostující straně, který vyzývá hráče, aby „hráli tak, jak to myslíte vážně“, odhaluje měřítko nespokojenosti fanoušků se současným kádrem. Jejich ještě více rozladit ztrátou bodů zde by mohlo být katastrofální pro jejich UCL kampaň, protože United vstupuje do čtvrtého kola s bodovým mankem oproti druhému Galatasaray.

Číst:  Náhled Fulham vs Newcastle

Hráči, na které se dívat

Jordan Larsson z Copenhagen byl ten, kdo byl při předchozím zápase vykázán z penalty, ale v minulém zápase se skóre přidal – pět ze šesti jeho sezónních gólů přišlo před poločasem, včetně dvou v první minutě!

Po rozhodujícím gólu proti Fulhamu ve svém 200. zápase za klub bude Fernandes chtít zaznamenat gól v UCL, který se táhne téměř tři roky a deset zápasů!