Brighton vs Sheffield United Předzápasový Náhled

Bluebirds vs Průkopníci: Bitva o tři body!

Brighton & Hove Albion právě dokončili evropskou double nad Ajaxem, když ve středu zvítězili 2:0. Avšak jejich forma v Premier League neodpovídá jejich kontinentálním úspěchům, protože nemají ligové vítězství od konce září (3 remízy, 2 prohry). Trenér Roberto De Zerbi říká, že je “velmi znepokojen”, protože se zranění nahromadily, což komplikuje udržení pevného místa v první desítce, natož aby se zopakovalo šesté místo z roku 2022/23.

Zatímco se vyrovnávají s bojem na všech frontách a jejich vlivem na tým, Seagulls zůstávají nebezpečnou hrozbou, protože skórovali ve 24 z posledních 25 soutěžních zápasů a jsou neporaženi ve svých posledních čtyřech domácích zápasech v Premier League (2 výhry, 2 remízy). Nicméně, v posledních šesti vzájemných zápasech s Sheffield United nevyhráli ani jeden zápas (2 remízy, 4 prohry) a na domácím hřišti proti nim nevyhráli od roku 1987!

To by mohlo dát hostům další povzbuzení poté, co se jim podařilo vyhrát svůj první zápas sezóny díky Oliveru Norwoodovi a jeho penaltě v nastaveném čase proti Wolverhamptonu Wanderers (výhra 2:1). “Je čas na chladné hlavy,” řekl manažer Paul Heckingbottom, který má stále podporu klubu a fanoušků, i když tým přichází do této fáze sezóny jako poslední v tabulce (1 výhra, 1 remíza, 9 proher).

Průkopníci se nyní snaží zastavit sérii pěti po sobě jdoucích venkovních porážek, přičemž ve všech zápasech inkasovali nejméně dvakrát. Jedna branka v každém zápase jim přinesla čtyři body (1 výhra, 1 remíza) ve dvou předchozích vzájemných zápasech na stadionu Amex. Pokud tedy tým ze jižního Yorkshiru udrží obranu těsnou, mohou tušit šanci na prodloužení své dobré bilance v zápasech proti Brightonu.

Číst:  Tottenham vs Leicester City

Hráči k sledování

Evan Ferguson nastřílel čtyři branky v posledních čtyřech domácích zápasech Brightonu v lize, dvakrát otevřel skóre mezi 25. a 30. Minutou.

Norwood byl hráčem Brightonu, když Heckingbottom přijel s Barnsley v roce 2016 (Brighton 2:0 Barnsley) a jeho poslední tři góly za Sheffield United přišly po 60. minutě.

Žhavá série

Brighton skórovali a inkasovali v každém z prvních 11 zápasů Premier League této sezóny – žádný tým to nedokázal ve svých prvních 12 zápasech v anglické nejvyšší soutěži od Liverpoolu v roce 1966/67.