Náhled na zápas Luton vs. Crystal Palace

“Jaký to rok,” vykřikl manažer Luton Town Rob Edwards, když se ho zeptali na jeho první výročí ve funkci, ale příštích 12 měsíců by mohlo být obdobím velké frustrace a litování, pokud se nedokážou ještě více vzdálit pádu do nižší soutěže, k čemuž došlo díky desetibodovému odečtu Evertonu během reprezentační přestávky.

Luton zdaleka ještě není v jasném, jejich vlastní produktivita musí rychle vzrůst, aby se letos ubránili sestupu.

Dlouho očekávané první vítězství doma v Premier League na stadionu Kenilworth Road (D2, P3) se zdá být alespoň na dosah. 1-1 remíza proti Liverpoolu následovala po třech porážkách s rozdílem jednoho gólu a 1-1 remíze s Wolverhamptonem, což naznačuje, že nejsou daleko od tempa. Když vstřelí první gól, získali čtyři body v PL, je jasné, jaký rozdíl otevírací branka pro ně znamená.

Přestože Crystal Palace vyrovnávali ve druhé půli, utrpěli třetí porážku ve čtyřech zápasech PL (V1), když prohráli 3-2 proti Evertonu před reprezentační přestávkou. Po pouhých 12 kolech ligového klání (V4, R3, P5) to byl jejich osmý zápas sezóny PL, ve kterém vyhrála tým, který první skóroval, takže i oni znají důležitost rychlého startu.

Manažer Roy Hodgson věří, že návrat Michaela Olise a Eberechi Eze posílí jejich výkony, i když problém s vstřelením gólů není zásadní. Jak se ukazuje, vyhráli tři zápasy, remizovali třikrát a prohráli jednou proti klubbům, které se nacházejí v dolní polovině tabulky PL, včetně výher venku bez inkasovaného gólu proti Sheffield United (1-0) a Burnley (2-0), což je radostná zpráva pro ně.

Hráči, na které se dívat

Luton se bude spoléhat na znalosti nového příchozího Androse Townsenda, který strávil pět let v Crystal Palace – nebo alespoň na jeho první gólovou přihrávku pro klub!

Číst:  Arsenal demoluje West Ham vítězstvím 6:0 a posiluje naděje na titul v Premier League

U hostujících hráčů si dejte pozor na střelu Odsonneho Édouarda proti Evertonu, byl to jeho šestý gól sezóny a všechny přišly ve druhé půli!

Zajímavá statistika

73 % gólů vstřelených či obdržených oběma týmy v této sezóně přišlo až po poločase.