Náhled Tottenham vs Aston Villa

Od té doby, co Tottenham začal milovat Ange Postecoglou, jejich poslání pod jejich novým manažerem bylo jasné: dovolte mi, abych vás pobavil! Jejich nejlepší desetizápasový start do sezóny Premier League (PL) v tomto tisíciletí se rychle zmařil poté, co dokázal, že nebyli žádní andělé tím, že obdržel dvě červené karty při porážce s Chelsea, a následně se stal teprve osmým týmem v historii PL, který po vedení prohrál. v 90. minutě proti Wolves těsně před poslední reprezentační přestávkou při porážce 2:1.

Svůj podíl na této ztrátě nepochybně měla i zranění a vyloučení klíčových hráčů, včetně tří ze čtyř standardních obránců. V důsledku toho mohou být Spurs přeskočeni a nahrazeni v první čtyřce jejich soupeři zde Aston Villa, pokud budou znovu poraženi, přičemž by to také znamenalo jejich první sérii tří po sobě jdoucích PL proher od února 2022 – sekvence, která zajímavě zahrnovala i zvraty. proti Wolves a Chelsea!

Aston Villa si musí být jistá, že v tomto souboji získá další vítězství poté, co v minulé sezóně předvedla v PL double nad Spurs. Pod vedením Unaie Emeryho si zatím užívají další skvělé tažení a už jsou na tom o 13 bodů lépe než ve stejné fázi minulé sezóny před příchodem Španěla. Vítězství 3:1 nad Fulhamem, jejich 13. domácí vítězství v řadě v PL, poslalo Villans do mezinárodní přestávky v dobré náladě a dobře se umístili v domácích i evropských výkonech.

Pouze Liverpool a Manchester United nasbíraly v posledních pěti zápasech PL více bodů než Villa před kolem, což je označuje jako jednu z nejnebezpečnějších stran v divizi. Zlepšení na cestě může být vše, co je potřeba k vážnému ohrožení čtyř nejlepších v této kampani, protože Emeryho tým prohrál čtyři z devíti venkovních zápasů v tomto volebním období (W4, D1), přičemž všechny čtyři porážky znamenaly, že inkasují 2+ góly. !

Číst:  Brighton VS Arsenal: Lídři ligy se snaží vybojovat těžkou výhru

Klíčová bitva

Kapitán Tottenhamu Heung-Min Son zůstává pro jejich věc zásadní a má šťastné vzpomínky na zápas s Villou, který v předchozích sedmi H2H vstřelil šest gólů (W4, L3).

Hosté se však mohou pokusit využít Douglase Luize, aby ho spoutal, ale Brazilec také upoutal pozornost na druhém konci hřiště v tomto utkání minulé sezóny, když skóroval v obou H2H.

Horká statistika

Tottenham je jedním z pouhých tří týmů, které v této sezóně skórovaly ve všech 12 zápasech PL.