Přehled Nottingham Forest vs Brighton

Nottingham Forest pravděpodobně trávili přestávku na mezinárodní pauze prací na obraně standardních situací, které je podrazily, když ztratili vedení 2:1 a prohráli 2:3 na hřišti West Hamu před mezinárodní přestávkou. Žádný tým v této soutěžní fázi neinkasoval více gólů z standardních situací než Forest, celkem sedm, což je uvedlo na kritické 14. místo po 12 kolech.

Forest se nyní vrátí na City Ground a budou se snažit vrátit zpět na žebříčku a není lepší místo, kde to udělat než před vlastními fanoušky, kteří ještě v této soutěži neviděli prohru (V2, R3). Ve skutečnosti jsou Reds neporaženi v sérii osmi zápasů na domácím hřišti (V5, R3), což zahrnuje i závěr minulé sezóny, který začal výhrou 3:1 proti soupeři Brighton and Hove Albion.

Tato prohra 3:1 ještě více zhoršila už tak špatnou bilanci Brightonu proti svým domácím soupeřům v nejvyšší soutěži, kde nevyhráli ani jedno z posledních osmi zápasů (R2, P6). Seagulls tedy vyrazí na City Ground s šesti bodovým náskokem před Forestem, který je ohrožen, zejména když sami se nacházejí ve špatné formě po získání pouze čtyř bodů ze svých posledních šesti zápasů PL (R4, P2).

Velmi rozhodující bude to, jak Roberto De Zerbi nastaví svou obranu, protože jeho tým drží nejdelší aktivní střeleckou sérii soutěže, kdy vstřelil gól v 28 po sobě jdoucích zápasech. Tato ofenziva však přišla s náklady, protože ve svých posledních 16 ligových zápasech nedokázali udržet čisté konto. Na závěr dodáme, že pokud oba týmy opět najdou cestu do sítě, Brighton naváže na nový rekord po sobě jdoucích zápasů PL, ve kterých oba týmy skórovaly (celkem 17 zápasů)!

Číst:  Zpráva Aston Villa vs Chelsea

Hráči, na které se zaměřit

Taiwo Awoniyi obvykle podává své nejlepší výkony v prvním poločase, přičemž v posledních 11 gólech pro Forest se dvě střelecké připsal až před přestávkou.

To je naprosto v kontrastu s jeho protějškem číslo devět João Pedrem, který v poslední době vstřelil pět ze svých posledních sedmi gólů až po přestávce.

Horkým statem je, že Brighton byli v tomto ligovém ročníku v poločase vyrovnáni pouze jednou, což je společně nejnižší počet mezi tradičními pěti evropskými soutěžemi během mezinárodní přestávky.