Pohled do zápasu Tottenham vs Newcastle

Senzační start sezóny 2023/24 se pro Tottenham rychle změnil ve zmar, jelikož v posledních pěti zápasech Premier League (PL) nezískali jediné vítězství (R1, P4), přestože se ve všech pěti dostali do vedení! Jsou prvním týmem v historii soutěže, který zažil takový osud, a to znamená, že v této sezóně ztratili nejvíce bodů – celkem 16 – když byli ve vedení. A s tím, jak poslední tři domácí zápasy skončily porážkami, budou zoufale toužit vyhnout se prodloužení této nechtěné části historie proti soupeři ze čtvrtého místa, Newcastle.

Trenér Tottenhamu, Ange Postecoglou, se možná bude spoléhat na svou obranu a očekávat zlepšení, protože v posledních pěti zápasech, ve kterých nedokázali vyhrát, obdrželi celkem 13 gólů, a to vždy minimálně dva. Čistý štít by proto byl zlatým přívalu na severu Londýna, zejména proto, že by pomohl Tottenhamu vyhnout se čtvrté domácí porážce za sebou poprvé od dubna 2004!

Taková výhoda na domácím hřišti proti jednomu z nejslabších hostujících týmů je možná vítaná, protože Newcastle získal pouhých pět bodů venku, a tedy lepší výsledek než celkem čtyři jiné týmy v PL. “Sčítání bodů mimo domov” pokračovalo pro Magpies v uplynulém týdnu, kdy prohráli 3:0 na hřišti Evertonu, a s Jamelem Lascellesem zraněným je manažer Eddie Howe nucen se vypořádat s ještě delším seznamem nepřítomných hráčů.

Přesto minulou sezónu tento zápas dominovali právě hráči Newcastle, kteří zvítězili 2:1 na hřišti Tottenhamu, předtím než je slavnostně porazili 6:1 v odvetném zápase v dubnu, přičemž vstřelili pět gólů v prvních 21 minutách. Další výhra by zlomila remízu mezi těmito týmy v celkové historii vzájemných zápasů PL, kde mají stejný počet výher – 24 (R8), a zároveň by to byla třetí sebou jdoucí výhra nad Tottenhamem, což se naposledy podařilo v roce 2008.

Číst:  Liverpool VS Newcastle United Preview a tipy - 31/08/2022

Hráči, na které je třeba dávat pozor

Dejan Kulusevski z Tottenhamu často skóroval později v této sezóně, s třemi z jeho čtyř gólů přicházejícími po přestávce, přičemž dva z nich přišly ve 90. minutě nebo později.

Jeho švédský krajanský Alexander Isak vstřelil své poslední tři góly v PL proti londýnským týmům a dvakrát se trefil při vítězství 6:1 v dubnu.

Horká statistika

Tottenham v této sezóně v Premier League neinkasoval domácí gól v prvních 30 minutách zápasu.