Předzápasový komentář: Aston Villa vs Arsenal

Aston Villa se ukázala jako další trn v Manchester City vítězně, když ve středu večer porazila trojnásobného mistra 1:0, úžasný výsledek, který prodloužil jejich domácí vítěznou sérii v Premier League na 14 zápasů. Možná ještě důležitější je, že tato výhra posunula Villans nad Manchester City na třetí místo, což znamená, že jsou nesporně ve hře o titul, když za lídry Arsenal zaostávají pouze o čtyři body.

Vítězný gól se zdá být výjimkou spíše než pravidlem, pokud jde o vítěznou sérii Aston Villy, jelikož každé z osmi předchozích vítězství je doprovázeno minimálně dvěma brankami, zatímco v posledních šesti zápasech byla výhra rozhodnuta více než jednou brankou. Tento zápas má pro kouče Aston Villy Unaiho Emeryho navíc další prostředek na zažehnání, když byl propuštěn jako manažer Arsenalu v roce 2019, ale zůstává neporažený ve čtyřech ze svých pěti vzájemných zápasů proti svému bývalému zaměstnavateli (V1, R3, P1).

Arsenal nebude mít na lavičce kvůli suspendaci trenéra Mikel Artety po jeho bouřlivých oslavách v jejich dramatickém vítězství 4:3 nad Lutonem ve středu večer. To se zdá být malá cena za vylití emocí po stání se prvním týmem v historii PL, který v jednom kalendářním roce vstřelil pět vítězných branek v nadstavbě po 90. minutě a zároveň si udržuje své místo na vrcholu tabulky.

Poté, co se objevily vášnivé debaty o tom, zda by se zavádějící brankář David Raya měl nahradit Aaronem Ramsdalem, bude se Arteta sám soustředit na prodloužení jejich vynikající šestizápasové vítězné série. Arsenal čeká další venkovní zápas a zatímco cestují na základě dvou po sobě jdoucích venkovních výher, výsledek pouhých tří úspěchů z posledních sedmi výjezdů může vzbudit určité pochyby (R1, P3), zda dokážou zaznamenat třetí výhru v řadě na Villa Parku.

Číst:  Předzvěst zápasu Crystal Palace proti Nottingham Forestu

Hráči, na které se zaměřit

Nejlepší střelec Aston Villy Ollie Watkins (8 gólů) si vychutnává zápasy proti Arsenalu s pěknou bilancí čtyř gólů v posledních šesti vzájemných zápasech Premier League.

Co se týče Arsenalu, Declan Rice se stal pouze třetím hráčem, který vstřelil dvě vítězné branky v Premier League po 90. minutě v jedné sezóně. Jeho gól proti Lutonu přišel v 96. minutě a 23 sekundách, nejpozdější vítězný gól Arsenalu v historii venkovních zápasů PL!

Zajímavý fakt

Žádný z posledních 16 vzájemných zápasů mezi těmito týmy neskončil remízou (AVL: V4, R12).