Náhled Manchester City vs Crystal Palace

Značně změněný tým Manchesteru City získal v polovině týdne výhru v Lize mistrů 3:2 venku na hřišti Crvené zvezdy Bělehrad a pomohl mužům Pepa Guardiolu poprvé za více než měsíc získat dvě po sobě následující soutěžní výhry. Přesto jejich nerovnoměrná forma v posledních sedmi zápasech (W3, D3, L1) v kombinaci se skutečností, že jejich tři výhry v této sérii byly všechny o jediný gól, zdůrazňuje, že vítězové trojek z minulé sezóny jsou stále daleko za svým nejlepším výkonem.

Očekává se, že se vrátí do plné jedenáctky, i když s otázkami týkajícími se kondice Erlinga Haalanda, Cityzens se vracejí do Etihad a chtějí prodloužit svůj hrdý rekord bez porážky v 18 domácích zápasech PL (W15, D3). Jejich dva poslední ligové zápasy proti Liverpoolu a poté Tottenhamu však skončily remízou, což znamená, že jim hrozí, že zde poprvé od roku 2016 nevyhrají tři po sobě jdoucí ligové domácí zápasy.

Crystal Palace minulý týden vyhlížel nepravděpodobnou výhru proti rivalovi City z titulu Liverpoolu a v posledních 15 minutách vedl 1:0, ale trojitý úder pochybné červené karty, odvrácený vyrovnávací gól a zranění brankáře je nakonec přiměly k pádu. k porážce 2:1. Tento prohnilý sled štěstí prodloužil jejich rekord na žádné vítězství v PL v pěti, zatímco žádný tým nezískal méně bodů za posledních pět herních týdnů (jeden).

Při hledání pozitiv by zkušený manažer Roy Hodgson mohl poukázat na Palaceův talent být trnem v oku jejich hostitelů, protože pouze Manchester United (tři) vyhrál více zápasů PL na Etihad než Palace (dva) od příchodu Guardiola do City. . Jejich poslední úspěch zde (2:0, říjen 2021) viděl londýnskou postranní síť během sedmi minut, ale s třemi ligovými góly v první polovině ligy málokdo bude tentokrát očekávat podobný začátek od hostů.

Číst:  Tottenham v West Ham United

Hráči se mohou dívat

Bernardo Silva zahájil památný comeback v tomto utkání minulé sezóny, když vstřelil první ze čtyř gólů ve druhém poločase a pečetil o vítězství 4:2.

Soupeř Odsonne Édouard vsítil v této sezóně 40 % (šest) ligových gólů Crystal Palace, což je nejvyšší podíl ze všech hráčů jejich týmu přicházejících do kola.