Sheffield United vs Luton Town

Sheffield United zaskočili Aston Villu a přinesli si body z Villa Parku, jako první tým Premier League od 18. února. Relegační tým zastavil rekordní sérii Villa s 15 výhrami v řadě na domácím hřišti a remizoval 1:1. Blades byli jen minuty od senzace, přestože v zápase vystřelili svou první ránu až ve 78. minutě!

Návrat trenéra Chrisa Wildera se zdá být moudrým krokem pro Sheffield United, který v jeho podzim v Premier League získal čtyři body ve čtyřech zápasech (V1, R1, P2), o jednu méně než v prvních 14 zápasech soutěže. Budou se snažit tuto formu rozvíjet doma, kde vyhráli dva ze svých posledních čtyř utkání v Premier League, což je všechny jejich ligové výhry v této sezóně.

Fanoušci z Kenilworth Road se radují z vítězství nad Newcastle United 1:0, které bylo věnováno zotavujícímu se kapitánu Tomu Lockyerovi. Luton zůstává na 18. místě, ale hlavně se dostal na rozdíl pouhých dvou bodů od bezpečných pozic a navíc má na většinu soupeřů z okolí jeden zápas k dobru.

Poslední venkovní zápas Lutonu byl přerušen kvůli zástavě srdce Lockyera, zatímco jejich tři předchozí venkovní zápasy skončily porážkami. Ve skutečnosti, bezvýsledek znamená, že hosté prohráli sedm ze svých devíti odehraných venkovních utkání v této sezóně, částečně kvůli tomu, že inkasují první gól v osmi z nich.

Hráči, na které se zaměřit

Sheffield United doufají v další gól od Camerona Archera, protože zatím neztratili ani jedno z jeho tří ligových utkání, ve kterých skóroval (V1, R2), přičemž dvě z jeho gólů přišla po 70. Minutě.

Elijah Adebayo z Lutonu skóroval před 50. minutou ve třech z posledních čtyř zápasů, včetně zrušeného utkání v Bournemouth.

Číst:  Zpráva Manchester United vs Newcastle

Zajímavý fakt

Sheffield United je jediný tým v Premier League, který ještě nedal gól v prvních 30 minutách zápasu (obdrželi 10 gólů).