Předzápasový náhled na Man City vs Sheffield United

Man City opět zažili povědomý scénář, když se dostali do ztráty 1:0 proti Evertonu, inkasovali jako první již poté, co se stalo čtvrtým případem ze pěti posledních utkání Premier League (V2, R2, P1). Nicméně, ve druhé půli se vrátili a vyhráli 3:1, aby zůstali v blízkosti vedoucích týmů v tabulce. Vítězství nově korunovaných mistrů světa z FIFA Club World Cup však přišlo za cenu zranění kotníku Johna Stonese, což znepokojilo manažera Pepa Guardiolu.

Guardiola má sice náhradu za tento anglický talent, ale také se může vrátit Kevin De Bruyne, když se utkají se Sheffield United, proti kterému City ještě nikdy neztratilo v Premier League (V8, R3). A protože Cityzens neztratili žádné domácí srovnání H2H od roku 1987 (V8, R5) a nepřijali gól v něm od roku 1991, kdokoli bude tvořit jejich obranu, má na starosti úctyhodnou bilanci.

Hostující trenér Chris Wilder asi moc vánoce neustál, když po prohře 3:2 proti Lutonu na Boxing Day prohlásil, že jeho tým to “obluzil” a utkání ztratil, poté co ve hře proti Aston Ville dostal gól v poslední minutě utkání a domů odjel s remízou 1:1. Kritizoval “postoj ke střežení” svých hráčů v utkání proti Lutonu, když se stali prvním týmem, který obdržel dva vlastní góly po 75. minutě zápasu v Premier League!

Problémy jsou ještě horší, pokud jde o venkovní zápasy, neboť Sheffield United dosud nedokázal udržet čisté konto v žádném zápase Premier League na soupeřově hřišti a byl vysát ve společné nejvyšší míře 44% do této sezóny.

Není překvapením, že driáda táhne tuto tabulku a spolu s Burnley jdou do ztráty zálohu za zbytkem spodní poloviny tabulky – to rozhodně neodpovídá povzbuzení, když se připravují na návštěvu současných mistrů Anglie, Evropy a světa!

Číst:  Náhled na zápas Arsenal vs PSV, zprávy o týmu, lístky a prognóza

Hráči na sledování:

Phil Foden skóroval po přestávce ve svých posledních dvou zápasech Manchesteru City, přičemž tři jeho poslední čtyři góly přišly mezi 50. a 75. Minutou.

Na druhé straně Oli McBurnie vstřelil dvě z posledních pěti gólů Sheffield United v Premier League, přičemž obě přišly po 60. minutě.

Zajímavá statistika:

Sheffield United je jediným týmem, který se ještě nezmohl na to, aby skóroval v obou poločasech zápasu Premier League v této sezóně.