Pohled na zápas mezi Tottenhamem a Bournemouthem

Affliction, který je někde na internetu popisován jako “spursy”, byl v plné nahotě vidět v čtvrtek večer, když se Tottenham rozpadl proti Brightonu a zaznamenal brzký konec třízápasové vítězné série. Labutě prohrávaly 0-4, než v závěru utkání vstřelili dva útrpné góly a aspoň trochu zakryli praskliny v obávaném výkonu.

Trenér Ange Postecoglou označil výkon za “unavený” a není divu, protože australský trenér nemá mnoho možností, když mu chybí hráčské alternativy. Ve zápase proti Brightonu bylo z devíti střídajících hráčů pět ve věku 20 let a méně. Teď se pro Tottenham nekoná pauza, protože se musí rychle připravit na další zápas, ale budou rádi, že hrají doma, kde vedli 2-0 do poločasu a vyhráli své poslední dvě utkání Premier League (PL).

Bournemouth pokračuje ve svém neuvěřitelném vzestupu tabulkou pod španělským trenérem Andoni Iraolou díky výhře 3-0 nad Fulhamem doma. Jejich šestá výhra z posledních sedmi utkání PL znamená, že by uzavřeli kalendářní rok 2023 s nejlepším startem v nejvyšší soutěži v 19 kolech, což je téměř neuvěřitelný úspěch, když pro první výhru museli čekat deset kol!

Bournemouth se dramaticky zlepšil ve všech částech hřiště, udržel čtyři čistá konta během své sedmizápasové série bez porážky a inkasoval pouze jeden gól v prvním poločase. Jejich demolice Manchesteru United 3-0 jim přinesla tři body v PL proti týmu, který se nacházel v horní polovině tabulky (V1, P3). Tato výhra je nejaktuálnější a proto by mohla být nejdůležitější.

Hráči, na které se zaměřit

Obránce Tottenhamu Pedro Porro je poslední dobou tvůrcem gólů a zaznamenal pět asistencí ve svých posledních osmi PL zápasech. Na druhé straně, Dominic Solanke je spíše finišer a v posledních třech odehraných zápasech PL dvakrát skóroval a přispěl přímo ke všem třem gólům Bournemouthu při jejich posledním utkání proti Tottenhamu.

Číst:  Náhled Brightonu vs Tottenham

Zajímavost

V šesti zápasech mezi Tottenhamem a Bournemouthem v Premier League byl průměr 3,8 gólu na zápas, přičemž ve třech posledních zápasech bylo vždy vstřeleno pět gólů.