Brighton proti Wolves předznamenání

Když tento zápas začne, Brighton & Hove Albion si užije 16denní přestávku, což bylo nečekané luxusní volno, zejména když se účastní také Evropské ligy a FA Cupu. Po jediné porážce ve svých posledních šesti zápasech Premier League (V2, R3) hlavně díky svému trenérovi Roberto De Zerbimu se vrací do hry na osmém místě s reálnou nadějí na evropskou kvalifikaci.

Domácí forma Brightonu by mohla hrát klíčovou roli v návratu do kontinentálního fotbalu příští sezóny, zejména pokud budou pokračovat v neporazitelnosti na svém hřišti, která trvá od začátku září (V4, R4), i když dosud v každém domácím ligovém zápase v sezóně 2023/24 padla branka na obou stranách (V5, R4, P1). Povzbuzující pro Mouky je také, že doma dali Wolverhamptonu Wanderers jedinou porážku v Premier League (V2, R2) při vítězství 6-0 v minulé sezóně.

Ale Vlci jsou jen o tři body a tři místa za nimi v tabulce, přestože prošli turbulentním létem. Skončili rok 2023 třemi po sobě jdoucími výhrami a poté porazili Brentford vysoko v FA Cupu po prodloužení a opakovaném utkání, aby zahájili rok 2024 úspěšně. Ale hlavní trenér Gary O’Neil stále hledá dalšího útočníka.

Možná nebudou mít nikoho na svém místě před cestou na jih, kde jejich tým bude mít strašidelné vzpomínky na svou porážku na stadionu Amex v minulé sezóně. Tento trestný výsledek a O’Neilovy přestupové ambice by měly zajistit, že jeho hráči se budou zaměřovat na práci před sebou místo toho, aby přemýšleli o derby čtvrtého kola FA Cupu s West Bromwich Albion, zejména protože vyhráli pouze jeden ze svých posledních pěti venkovních zápasů ligy (P4).

Hráči na sledování:

João Pedro dal čtyři góly ve třech posledních zápasech Brightonu, z toho tři po sedmdesáté minutě.

Číst:  Brentford vs Tottenham 25

Po vstřelení branky v stejném časovém období v zápase proti Brentfordu v úterý by osmnáctiletý Nathan Fraser znovu mohl hrát rozhodující roli pro Vlky, pokud bude potřeba dalšího pozdního zásahu.