Sheffield United vs. Brighton: Náhled

Sheffield United se minulou neděli v Premier League proti West Ham United musel spokojit jen s remízou, ale sdílení bodů s Irons by se jim spíš zdálo jako výhra, když Oli McBurnie vstřelil vyrovnávací branku v 103. minutě – nejpozdější gól, který kdy byl ve v historii soutěže vstřelen. I přes tento dramatický závěr na stadionu Bramall Lane se Blades stále nacházejí o sedm bodů od záchranářských míst, takže víkendová akce v FA Cupu může Chrisovi Wilderově straně přijít vhod jako vítaná přestávka.

V předchozím kole United rozdrtily League Two Gillingham 4-0, ale návštěva Brightona bude mnohem těžším soupeřem. Nicméně s ohledem na to, že Sheffield United dosáhli čtvrtfinálové fáze nebo lepšího výsledku v třech z posledních čtyř kampaní, měla by být před tímto utkáním důvěra hochka, zejména protože hosté v posledních sedmi vzájemných zápasech neztratili (B4, R3).

Brighton prodloužili svou sérii bez porážky na pět soutěžních utkání (V2, R3), když v pondělí remizovali 0-0 doma proti Wolves, ačkoli trenér Roberto De Zerbi přiznal, že jeho oslabený tým v poslední době ztrácí příliš mnoho bodů. Podobně jako jejich soupeři si může i východosussexský tým užít odvádění pozornosti v FA Cupu, když se snaží dosáhnout ještě lepšího výsledku než loňský semifinále.

Brighton si pod italským trenérem užívali hraní v této soutěži, jak naznačuje jejich skóre 17 gólů ve šesti zápasech pod jeho vedením. Každý z tří zápasů s Brightonem v FA Cupu, které převzal, skončil vítězstvím, včetně výhry 4-2 proti týmu Stoke City v třetím kole.

Hráči, na které se dívat

Ben Brereton Díaz skóroval při svém prvním startu za Sheffield United v minulém víkendovém zápase a zajímavě otevřel skóre v posledním FA Cupu, který se konal na Bramall Lane, i když hrál za Blackburn ve čtvrtfinále minulé sezóny. Evan Ferguson z Brightonu si užívá akci v FA Cupu a v minulé sezóně skóroval třikrát ve čtyřech zápasech v této soutěži.

Číst:  Zpráva Sheffield United vs Brighton