Zápasová zpráva Chelsea proti Aston Ville

Chelsea a Aston Villa se vydají na předkolo poháru FA, které se koná na stadionu Villa Park poté, co skončil bezgólovou, ale zábavnou remízou v hlavním městě. To znamená, že týmu Unaiho Emeryho stále chybí první vítězství proti Blues v této soutěži od roku 1960.

I když se Chelsea v únoru vypraví na finále EFL Cupu na Wembley, její cesta v této soutěži byla téměř ohrožena, když Douglas Luiz tečoval střelu Moussy Diabyho do sítě hned po deseti minutách. VAR však přišel na to, že brasilský bek to posunul rukou, a gól byl tedy zrušen.

Modří odpověděli tím, že vynutili na brankáři Emiliano Martínezovi řadu skvělých zákroků, přičemž nejvýrazněji si připsal zákrok, když zastavil Cole Palmera po nepovedeném pasu od Clémenta Lengleta.

Tento trend pokračoval i ve druhé polovině první půle a fanoušci na Stamford Bridge byli v nevěře, když Noni Madueke nedokázal dotlačit míč do téměř prázdné brány po Palmerově přihrávce před brankou. Aston Villo přitom měla problémy s vybudováním akce proti vysokému náletu domácího týmu a Benoît Badiashile završil polovinu zápasu dominantou, ale neproměňováním šancí. Mauricio Pochettinův tým toužil po šestém vítězství ve svých posledních sedmi soutěžních utkáních.

Druhá půle začala elektrizujícím tempem a Palmer se znovu ocitl v centru dění, ale jeho následná střela šla vedle. 6 000 silná skupina fanoušků hostujícího týmu povzbuzovala své hráče ze Shedu, a postupně se dostali do hry. S hosty unavenými po středečním utkání, Villa tušila příležitost v posledních 20 minutách, ale Đorđe Petrović odolal pokusům Ollieho Watkinse a Mattyho Cashe. Ezri Konsa pak minul bránu ve vypršeném čase.

Číst:  Everton vs Fulham: Obě strany se ohnou pro velké střetnutí uprostřed tabulky.

Na Chelsea tlak narůstal a byli ve své třetině až do posledního hvizdu, ale stejně jako hosté v první půli, i oni odolali. Výsledek znamená, že se týmy opět utkají v Birminghamu příští měsíc. Villa se pokusí využít vynikající sezóny a dostat se do pátého kola poprvé od roku 2015, kdy byli poraženi ve finále FA Cupu.

Villa si bude věřit

Villa na Stamford Bridge udržela čisté konto a bude doufat, že dokáže své fanoušky potěšit při opakování zápasu na Villa Parku. Když se oba týmy utkaly v Premier League v průběhu sezóny, Villa zvítězila těsně 1:0 a doufají, že budou moci dosáhnout stejného výsledku znovu.

Pro Chelsea to znamená pokračování turbulentní sezóny, kde se střídají dobré a méně dobré výkony, zejména po výrazném vítězství 6:1 nad Middlesbroughem uprostřed týdne.