Chelsea překonává Crystal Palace v dramatické výhře 3-1: Gallagher zazářil se dvěma góly

V napínavém zápase Premier League se Chelsea dokázala vrátit ze ztráty a získala klíčovou výhru 3-1 proti Crystal Palace, prodloužila tak svou série výher proti Orlem již na 14 zápasů. Conor Gallagher, který se vrátil, aby strašil svůj bývalý klub, byl hrdinou dne, když dvakrát skóroval a zajistil tři body pro Blues.

Chelsea se první poločas potýkala

Pod vedením Mauricia Pochettina zažívala Chelsea na začátku obtíže, sice dominovala držením míče s 80 % držení, ale nedokázala toho využít, protože v prvním poločasu nevystřelila ani jednou, až v nastaveném čase. Navzdory svému držení míče byly defenzivní slabiny Chelsea odhaleny, což Crystal Palace fanouškům dávalo naději na překvapení. Chyba v defenzivě umožnila Jeanu-Philippe Matetovi šanci na gól, která byla však promarněna slabou střelou.

Crystal Palace pocítil neúčast klíčových hráčů Michaela Oliseho a Eberechiho Ezea, jelikož se jim žádný hráč nebyl schopen prosadit v domácím zápase v Premier League od poloviny prosince. Nicméně Jefferson Lerma předvedl famózní výkon, když využil chyby Moisése Caiceda a skóroval z dálky, čímž poslal Palace do vedení do poločasu.

Obrat ve druhém poločase

Snažíc se změnit vývoj zápasu, vystřídal Chelsea v poločase strategicky Noniho Maduekeho za Christophera Nkunkuho. Tato změna se vyplatila, když Conor Gallagher skóroval brzy ve druhém poločase, čímž si připsal svůj první gól v této sezóně Premier League. Chelsea pokračovala v tlaku, s pokusy od Colea Palmera a nakonec se prosadila proti obraně Crystal Palace, když Gallagher a Enzo Fernández vstřelili pozdní branky, kterými zajistili výhru.

Tato výhra posouvá Chelsea na desáté místo v tabulce Premier League s vysokou morálkou, když se připravuje na nadcházející střet s Manchesterem City a finále Carabao Cupu. Na druhou stranu Crystal Palace čelí rostoucímu tlaku po zisku pouze dvou výher v posledních 13 zápasech Premier League, a tak manažer Roy Hodgson bude snažit obrátit štěstěnu v nadcházejícím zápase proti Evertonu.

Číst:  Chelsea vs Liverpool: Blues and Reds si rozdělí body při zahajovacím zápase sezony

Ohromující obrat Chelsea proti Crystal Palace zdůrazňuje jejich odolnost a taktické schopnosti pod vedením Mauricia Pochettina. S Gallagherovým výjimečným výkonem a strategickými úpravami Chelsea nadále pokračuje ve svých úspěších v Premier League. Fanoušci a analytici budou s napětím sledovat jejich pokrok, když vstoupí do střetu s Manchesterem City a s nadějí na udržení svého vítězného impulzu.