Zpráva o FA Cupu Chelsea vs Leeds

Střelci: Josef ‘8, 59; Jackson ’15, Mudryk ’37, Gallagher ’90

Dramatický pozdní gól Conora Gallaghera zajistil Chelsea postup do čtvrtfinále FA Cupu, když na Stamford Bridge vyhrála 3:2 nad Leedsem United.

Po převzetí v roce 2022 čelila Chelsea intenzivnímu zkoumání, zejména po finálové prohře Carabao Cupu s Liverpoolem, přičemž tým Mauricia Pochettina byl kritizován, přestože nasadil mladší sestavu než jejich soupeři. Porážka je označila za nespravedlivé a přehlíželi mládež v jejich týmu ve srovnání s Liverpoolem.

Upevnění od konce ke konci mezi oběma stranami

Zápas FA Cupu proti Leedsu představoval příležitost pro Chelsea odpovědět. Zápas však pro ně začal nepříznivě, když kvůli riskantní hře zezadu inkasovali brzký gól Mateo Josephovi, jeho prvnímu v profesionálním fotbale.

To připravilo půdu pro potenciálně napjatou atmosféru na Stamford Bridge vzhledem k jejich nedávné podobě.

Přesto Chelsea předvedla odolnost, připomínající jejich nedávné návraty proti Crystal Palace a remízu s Manchesterem City.

Nicolas Jackson vyrovnal gólem přes nohy Illana Mesliera, po kterém následoval Mykhailo Mudryk zakončením asistencí Raheema Sterlinga, čímž se zápas před poločasem otočil ve prospěch Chelsea.

Navzdory vedení se Chelsea ve druhém poločase stáhla a vyzvala Leeds k tlaku, který vedl k vyrovnávací hlavičce Josepha z centru Jaydona Anthonyho.

Leeds se zdál dominantní po většinu druhého poločasu, ale Chelsea, která potřebovala jiskru, viděla, že Gallagher, který byl po zápase s Liverpoolem na lavičce, udělal zásadní vliv tím, že zaznamenal asistenci Enza Fernándeze.

Vítězství Chelsea, i když bylo pro Leeds těžké, bylo životně důležité pro její sebevědomí. Nyní se těší, že se ve čtvrtfinále utkají s Leicester City, zatímco Leeds se znovu soustředí na svou propagační kampaň.

Číst:  Fulham VS Bournemouth Preview a tipy: Souboj nováčků