Reportáž Sparta Praha vs Liverpool

Střelci : Bradley 46′ (OG); Mac Allister 6′ (P), Nunez 25′, 45+3′, Diaz 53′, Szoboszlai 90+5′

Liverpool šel pevně jednou nohou ve čtvrtfinále Evropské ligy UEFA (UEL) po suverénní výhře 5:1 nad Spartou Praha na Stadionu Letná.

Tento první zápas 16. kola byl poznamenán útočným talentem Liverpoolu a bojem Sparty o udržení anglických gigantů, což dále prodloužilo náročný rekord českého týmu proti anglickým klubům.

Raná dominance Liverpoolu udává tón

Reds neztráceli čas prosazováním své dominance v zápase, Alexis Mac Allister proměnil penaltu v úvodních minutách poté, co byl faulován Asgerem Sorensenem.

Toto brzké vedení připravilo půdu pro celkové vítězství Liverpoolu, přičemž Darwin Núñez hrál hlavní roli, když přidal dva góly do konta, včetně úžasného halfvoleje těsně před poločasovým hvizdem.

Statečné úsilí Sparty bez odměny

I přes brzké zaostávání Sparta Praha prokázala odolnost a vytvořila si několik šancí na návrat do hry.

Lukáš Haraslín a Veljko Birmančević se výrazně zapojovali do slibných útoků, ale obrana Liverpoolu a brankářská zdatnost Caoimhina Kellehera držely hosty na uzdě.

Snahu Sparty krátce odměnil vlastním gólem Conor Bradley, ale palebná síla Liverpoolu se ukázala jako příliš drtivá.

Útok Liverpoolu v plném proudu

Luis Díaz a Dominik Szoboszlai přidali svá jména do tabulky ve druhém poločase a ukázali tak hloubku a kvalitu Liverpoolu v útoku.

Schopnost Reds udržet si intenzitu a přesnost před brankou po celý zápas byla jasným ukazatelem jejich ambicí v soutěži a jejich připravenosti na nadcházející zápasy, včetně kritického střetnutí Premier League proti Manchesteru City.

Zklamaná noc pro Spartu

Pro Spartu Praha byla těžká porážka tvrdou připomínkou výzev soutěže na této úrovni evropského fotbalu.

Navzdory podpoře jejich vášnivého domácího publika a momentům povzbuzující hry byla česká strana nakonec deklasována týmem Liverpoolu, který pálil na všechny válce.

Číst:  Zpráva Wolves vs Crystal Palace

Těšíme se na čtvrtfinále

Toto důrazné vítězství nejenže ukončuje sérii Liverpoolu venku ve vyřazovacím zápase bez vítězství v UEL, ale také posiluje jeho pozici jako uchazeče o titul.

Vzhledem k tomu, že se Reds těší na druhý zápas na Anfieldu, jejich vystoupení v Praze nepochybně poslouží jako vzpruha pro hráče i fanoušky.

Liverpool 5-1 mlátit Spartu Praha podtrhuje jejich kvalitu a hloubku, zatímco oni pokračují ve svém úsilí o evropskou slávu.

Tým Jürgena Kloppa se směsí zkušeností a mladistvou nevázaností znovu prokázal svou zdatnost na kontinentální scéně a nechal Spartu s horou, kterou musí zdolat v odvetné etapě.