Reportáž Brighton vs AS Řím

Střelec : Welbeck 37′

V noci, kdy stadion Amex doufal, že bude svědkem zázračného návratu, se AS Řím postavil vzpřímeně, aby si zajistil postup do čtvrtfinále Evropské ligy UEFA, a to solidním celkovým vítězstvím 4:1.

Brighton potřeboval rychlý začátek, aby překonal své manko z prvního zápasu, vrhl vše na Římany, ale pro obranu hostů byl těžký oříšek. V prvním poločase dominoval Brighton, ale Romaova disciplinovaná zadní linie v kombinaci s živly udržovala hru na ostří nože.

Welbeck zažehne naději okamžikem magie

Když se spustil déšť, Danny Welbeck se postaral o jiskru lesku a natáhl vznešené úsilí z dálky do zadní části sítě, aby poskytl Rackům záchranné lano těsně před přestávkou.

Gól svědčil o odhodlání Brightonu a krátce rozsvítil naděje na bezprecedentní návrat.

Romové odolávají náporu v druhé polovině

I přes obnovení elánu Brightonu ve druhém poločase se brankář Říma Mile Svilar stal nepřekonatelnou překážkou. Pozoruhodný Svilarův zákrok z Welbeckovy hlavičky udržel Italky vpředu a ukázal svou hbitost a schopnost zastavit střelu.

Následné promarněné příležitosti Jana Paula van Heckeho jen zvýšily frustraci Brightonu, když se snažili najít průlom, který zoufale potřebovali.

Brightonský evropský sen končí jako Roma Eyes Dublin

Zápas nakonec skončil zklamáním pro Brighton, na jehož statečné úsilí v průběhu kampaně budou jeho příznivci rádi vzpomínat.

Od strhujících vítězství v Aténách a proti Ajaxu zanechali Seagulls v letošní sezóně UEL nesmazatelnou stopu. Mezitím Roma, pod vedením Daniele De Rossiho, nadále sní o tom, že zvedne trofej v Dublinu.

Navzdory ohromujícímu výkonu v noci zůstávají mezi těžkými váhami soutěže a jsou připraveni bojovat o evropskou slávu.

Zatímco Brighton přemýšlí o tom, co by mohlo být, Roma pochodoval dál, odhodlaný jít ještě o krok dál než v minulé sezóně.

Číst:  Zpráva z utkání Nottingham Forest proti Newcastle

Čtvrtfinále je nyní na dohled a Giallorossi budou chtít ukázat svůj rodokmen a ambice v druhořadé evropské klubové soutěži.