Zpráva Fulham vs Tottenham

Střelci : Muniz 42′, 61; Lukić 49′

V překvapivém obratu událostí Fulham zpečetil důraznou porážku 3:0 nad Tottenhamem Hotspur , čímž zpochybnil jeho aspirace na umístění mezi čtyřmi nejlepšími v Premier League.

Tento zápas znamenal pro Tottenham první neúspěšný gól v ligovém utkání v této sezóně, což podtrhlo výjimečný výkon Fulhamu.

První známky ambicí Fulhamu

Od začátku Fulham ukazoval známky svého úmyslu narušit rytmus Tottenhamu a napadnout jeho ambice v Lize mistrů.

Andreas Pereira v úvodních minutách málem otevřel skóre, když jeho pokus těsně minul branku.

Následná šance Saši Lukiće, kterou chytře zachránil Guglielmo Vicario, podtrhla agresivní přístup a odhodlání Fulhamu přenést zápas na vyšperkovaného soupeře.

Netypický výkon Tottenhamu

Tottenham vypadal večer netypicky utlumeně. Navzdory nedávnému triumfu 4:0 nad Aston Villou se Spurs snažili vytvořit smysluplné šance proti dobře organizované obraně Fulhamu.

Pokus Jamese Maddisona, který se překulil těsně vedle tyče, byl jedním z mála pozoruhodných pokusů hostů v prvním poločase.

Fulham’s Breakthrough Before the Break

Vytrvalost Fulhamu se vyplatila těsně před poločasem, když Antonee Robinson předvedl brzký centr, který Rodrigo Muniz obratně kontroloval a zakončil do spodního rohu.

Munizův gól, jeho šestý v sedmi ligových zápasech, byl důkazem tvrdé práce a taktické disciplíny Fulhamu.

Druhá polovina nadvlády Fulhamu

Domácí si přenesli tempo i do druhého poločasu, když první gól Saši Lukiće za klub rychle zdvojnásobili svůj náskok.

Precizní podání Timothyho Castagne našlo Lukiće, který navedl míč domů. Situace se pro Tottenham zhoršila, když Muniz využil odraženého míče a vstřelil svůj druhý gól v zápase, čímž účinně zpečetil památné vítězství Fulhamu.

Promarněná příležitost Tottenhamu

Tato porážka představuje významný neúspěch pro Tottenham, který promarnil šanci vyšplhat se mezi nejlepší čtyři. Neschopnost Spurs reagovat na góly Fulhamu zdůraznila výzvy, kterým tým Ange Postecogloua čelí, když se snaží zajistit si kvalifikaci do Ligy mistrů.

Číst:  Německo VS Japonsko Preview a tipy: Období vykoupení pro Die Mannschaft

Dívat se dopředu

Pro Fulham toto vítězství oživuje jejich naděje na evropskou kvalifikaci a znamená první vítězství proti Tottenhamu v posledních deseti pokusech.

Mezitím se Tottenham během reprezentační přestávky pokusí přeskupit, přičemž nadcházející zápasy proti Lutonu a Nottinghamu Forest přinesou příležitosti k oživení v jejich první čtyřce.