Zpráva Manchester United vs Liverpool FA Cup

Střelci : McTominay 10′, Antony 87′, Rashford 112′, Diallo 120+1′; Mac Allister 44′, Salah 45+2′, Elliott 105′

Ve čtvrtfinále FA Cupu , na který se bude léta vzpomínat, Manchester United zajistil dramatické vítězství 4:3 nad Liverpoolem v prodloužení na Old Trafford, poslal je do semifinále a ukončil naděje Liverpoolu na historickou čtyřku.

Včasné výměny udávají tón

Utkání začalo s intenzitou pod světly na Old Trafford, oba týmy si vytvořily první šance. Alejandro Garnacho z Manchesteru United a Mohammed Salah z Liverpoolu měli pozoruhodné příležitosti a připravili půdu pro vysokooktanové střetnutí.

Scott McTominay využil odrazu od Caoimhina Kellehera a zajistil United brzké vedení, čímž od začátku zdůraznil neúprosné tempo hry.

Pozdní oživení prvního poločasu Liverpoolu

Právě když se zdálo, že Manchester United je připraven jít do poločasu s vedením, Liverpool otočil zápas na hlavu. Asistenci Jarella Quansaha u gólu Alexise MacAllistera rychle následoval Mohammed Salah, který využil odraženého míče, otočil scénář a dal Merseysiders výhodu o přestávce.

Druhá polovina příležitostí

Ve druhém poločase si vytvořili značné šance Liverpool Darwin Núñez a Antony z United, přičemž oba brankáři byli testováni. Tempo zápasu připomínalo basketbalový zápas, kdy United tlačili na vyrovnání. Antonyho pozdní gól v základní hrací době vyrovnal skóre, přivedl Old Trafford do šílenství a vynutil si prodloužení.

Drama v prodloužení zpečetilo vítězství United

Prodloužení pokračovalo v povaze zápasu od konce ke konci, kdy Harvey Elliott dostal Liverpool do vedení, pouze Marcus Rashford znovu vyrovnal United.

Vrchol přišel ve 121. minutě, kdy Amad Diallo vstřelil vítězný gól po rychlém protiútoku a asistenci Garnacha. Krátce poté byl Diallo na oslavu vyloučen.

Číst:  Náhled Wolves vs Luton

Toto vítězství posílá Manchester United nejen do semifinále FA Cupu, ale také představuje významný okamžik v jeho sezónní snaze o získání stříbra.

Pro Liverpool je to srdcervoucí konec jejich čtyřnásobných ambicí, ale jejich naděje na trojnásobek zůstávají nedotčeny.