Nejlepší momenty mezinárodní přestávky

Reprezentační přestávka je obvykle obdobím, kterého se fanoušci klubového fotbalu děsí a musí se zatajeným dechem a nudou čekat, jak se nejlepší hráči svého klubu vydávají na vyčerpávající cesty reprezentovat své národní týmy.

Závěrečná mezinárodní přestávka sezóny 2023/24 však přinesla spoustu vzrušení, protože mezi nejlepšími národními týmy na světě se odehrála řada senzačních zápasů.

S ohledem na to uvádíme některé z nejlepších momentů mezinárodní přestávky v březnu 2024.

Anglie vs Brazílie

Tři lvi Anglie vyhráli svých posledních 11 mezinárodních přátelských utkání na domácí půdě, když se střetli s pětinásobnými mistry světa, Brazílií. Anglie ve skutečnosti vyhrála všech pět svých domácích zápasů od mistrovství světa 2022, vstřelila 15 gólů a pouze jednou inkasovala.

Na druhou stranu Brazílie má v poslední době neuspokojivé výsledky se čtyřzápasovou sérií bez vítězství a třemi porážkami v řadě. Seleção vypadli Chorvatskem v penaltách ve čtvrtfinále mistrovství světa a od té doby se snažili najít nohy .

Přátelský zápas ve Wembley tak připravil pro oba týmy zajímavou příležitost a vzhledem k počtu hvězd sídlících v Anglii na obou stranách měl nepřekvapivě intenzitu zápasu Premier League . Zápas nakonec rozhodl Endrickův teč z odražené střely Viniciuse a reprezentoval tak svůj první reprezentační gól při jeho třetím vystoupení ve slavném dresu.

Díky tomu se 17letý mladík stal třetím nejmladším hráčem, který skóroval za Brazílii, a nejmladším mužem, který kdy vstřelil gól na slavném stadionu Wembley.

Toni Kroos se vrací s Vintage Assist

Německý národní tým prochází v posledních letech bolestivou přestavbou a následuje řada neuspokojivých výsledků, protože zápasí se změnou identity.

Die Mannschaft prohráli šest z posledních 10 zápasů, dva vyhráli a dva remizovali, zatímco hlavního trenéra Hansiho Flicka nahradil Julian Nagelsmann, když se připravovali na pořádání Euro 2024. Přátelské rande s Francií nebylo nejlepší volbou soupeře vzhledem k druhá strana na světě je v dokonalé formě.

Číst:  Čerstvé zvěsti o přenosu EPL

Les Blues vyhráli tři, jednou remizovali a utrpěli jednu prohru z posledních pěti zápasů, ale to vše se změnilo pouhých OSM SEKUND po výkopu, když vracející se Toni Kroos skvěle našel Floriana Wirtze ve vesmíru. Eso Bayeru Leverkusen zasáhlo báječnou trefou o nejčasnější vstřelenou branku v německé historii, než Kai Havertz přidal další gól ve druhém poločase.

Toto vítězství je pro Němce klíčové, protože poskytlo včasné posílení sebevědomí a zajistilo, že po přátelském vítězství loni v září vyhrají zápasy proti Les Blues. Nagelsmannův tým dokázal navázat na tento působivý výkon dalším vítězstvím a Kroosovou asistencí při výhře 2:1 nad Nizozemskem, aby uzavřel pozitivní mezinárodní okno.

Španělsko vs Brazílie

Téma přátelských utkání na vysoké úrovni pokračovalo po celé Evropě, když La Roja hostila Green-Yellow na Santiago Bernabeu v Madridu. Rodri otevřel skóre z penalty a Dani Olmo zvýšil vedení sólo, ale Rodrygo využil chybu Unaie Simona a snížil manko na polovinu před poločasem.

Endrick se také zapojil do skórování ve svém brzkém domově, aby vyrovnal skóre a připravil napínavý druhý poločas. Tato napínavá záležitost ještě nebyla dokončena, když Rodri v 87. minutě dokončil penaltu, ale Lucas Paqueta tuto snahu překonal klidným zakončením z místa na poslední výkop zápasu.

Je vhodné poznamenat, že tyto hry nebyly krátké o zábavu, protože příklady mezikontinentálních přátelských utkání byly nahrazeny mnoha kontinentálními soutěžemi, jako je nedávno Liga národů UEFA. Nicméně bylo osvěžující vidět dvě skupiny nejlepších hráčů na světě reprezentovat své země, aniž by bylo v sázce málo.

Nigérie vs Ghana

Velké mezinárodní hry se neodehrávaly pouze v Evropě, ale také Nigérie se 22. března utkala s Ghanou v utkání s bohatou historií. Toto je západoafrická rivalita, která je vždy žhavě zpochybněna, a když se postavili do fronty na stadion Stade de Marrakech v Maroku, nebylo zklamáním.

Číst:  Premier League Rivalries_ 3 Best Moments of the North London Derby

Super Eagles hráli poprvé pod vedením Finidi George, zatímco Ghana také přivítala Otta Adda zpět do foldu poté, co opustil svůj post po mistrovství světa v roce 2022. I přes experimentální pohled na sestavy hře nechyběla akce typu end-to-end a Cyriel Dessers náležitě otevřel skóre z penalty.

Šance Ghany na comeback se znásobily na začátku druhého poločasu, když byl vyloučen Jerome Opoku (což naznačuje, jak intenzivní tato hra byla), a Nigérie zdvojnásobila svůj náskok v závěru čtvrtým mezinárodním gólem Ademola Lookmana v roce 2024.

Drama a vzrušení vydrželo až do samého konce, když Jordan Ayew v prodloužení našel síť z penalty. Ukázalo se to však příliš málo, příliš pozdě pro Black Stars.

Anglie vs Belgie

Třetí a čtvrtý nejlepší národní tým na světě se srazily ve Wembley v poslední části březnových mezinárodních přátelských utkání. Očekávalo se, že bude stejně konkurenceschopný jako ostatní glamour friendly zápasy, přičemž dva z největších týmů světového fotbalu obvykle servírují rychlý, intenzivně bojovný zápas plný energie.

Věci se rozběhly elektrickým startem, Youri Tielemans profitoval z nákladné chyby Jordana Pickforda a v 11. minutě srazil míč do spodního rohu sítě. Ivan Toney při svém prvním startu za Anglii předváděl působivou show a suverénně proměnil bodový kop, který vyhrál pouhých šest minut po úvodním gólu.

Belgie šla znovu vpřed, když Romelu Lukaku předvedl nádherný křížek mimo botu a setkal se s hlavou Tielemanse, který dokončil jeho ortézu. Tři lvi se však vyhnuli druhé porážce ve Wembley v řadě, když Jude Bellingham vyrovnal na poslední chvíli a ukončil reprezentační přestávku pro Albion.

Jejich dva přátelské zápasy zanechaly fanouškům Anglie dostatek podnětů k zamyšlení před začátkem letošního EURO 2024 letos v létě.

Číst:  Pověsti o přestupu v Premier League