Ocenění Matchweek 30

Po prázdném herním týdnu 29 byly všechny týmy zpět v akci ve 30. týdnu sezóny Premier League 2023/24.

Týden 30 byl týden s vysokým výkonem, se spoustou skvělých vystoupení od hráčů a týmů, kteří měli body, které je třeba dokázat. Každý manažer musel během reprezentační přestávky vtloukat svým hráčům do mozku, že sezóna je ve finále.

Markýzový zápas týdne, Manchester City vs Arsenal , byl však zklamáním. Bez ohledu na to se fanoušci bavili a už se těší na 31. týden.

Zde jsou naše ocenění za týden 30.

Nejlepší hráč – Cole Palmer

Zářící světlo Chelsea, Cole Palmer, je nejlepším hráčem akce 30. týdne.

Dva góly na Stamford Bridge a výkon, díky kterému si připsal jednu nebo dvě asistence, pomohly jeho výkonu vyniknout mezi mnoha v týdnu na velmi vysoké úrovni.

V týmu s Raheemem Sterlingem, vítězem Světového poháru Enzem Fernandezem a defenzivním obrem Thiago Silvou vyčnívá právě absolvent akademie Manchester City.

Vrátí se pro něj Cityzens v budoucnu? Pouze čas ukáže.

Nejlepší XI

Nejlepší jedenáctka tohoto týdne je jednou z nejvyrovnanějších, jaké jsme za chvíli měli. Reprezentační přestávka rozhodně udělala něco pro každý tým, protože mnoho hráčů bylo připraveno pro své kluby.

Burnley má nasazeného hráče Dara O’Shea, jehož vyrovnávací gól proti Chelsea pomohl Clarets pokračovat v boji o udržení v Premier League i po této sezóně.

Emiliano Martinez nás všechny vrátil do jeho dnů na mistrovství světa FIFA 2022 svým výkonem proti Wolverhamptonu Wanderers za Aston Villu, když skvěle hlídal svou branku, zatímco jeho spoluhráči v poli škodili na druhém konci hřiště.

Zde je naše nejlepší jedenáctka z 30. týdne.

GK: Emiliano Martinez – Aston Villa

Číst:  Jak dopadly naše brzké predikce v Premier League?

Nejlepší gól

Gól Harveyho Barnese z 90. minuty vyhrát zápas za Newcastle United proti West Hamu je vítězem naší ceny za gól týdne.

Anglický forvard po skvělé práci Anthonyho Gordona otočil svého obránce jedním pohybem a vstřelil jeden z nejlepších gólů na poslední chvíli v Premier League v této sezóně.

Łukasz Fabiański nedokázal nic dělat ani v plném nasazení a St. James’ Park propukl radostí.

Pokud to Barnes udrží, bude mít Gareth Southgate těžkou volbu, když plánuje svůj tým na Euro 2024.

Nejlepší hra

Newcastle United vs West Ham byla horská dráha emocí. Byl to jeden z nejlepších comebackových výkonů jakéhokoli týmu v této sezóně.

O týmu Davida Moyese to bohužel nevypovídá dobře, ale i Hammers na více než hodinu ve hře nasadili pořádný posun.

Pozdní útočná vlna, kterou vedl vracející se Harvey Barnes, poskytl týmu Eddieho Howea záchranné lano.

Stav je nyní 4:3. 2000 tepů za minutu, průměrná srdeční frekvence fanoušků, kteří sledovali hru po celém světě.

Nejlepší statistiky

Cole Palmer získal další místo v našem týdnu 30 ocenění s brilantní statistikou. Zbývá osm zápasů a Palmer přispěl k sezóně Chelsea v Premier League 21 góly (13 gólů a 8 asistencí).

Díky tomu překonal debutovou sezónu Edena Hazarda (20 gólů v roce 2012/13), přičemž se vyrovnal debutové sezóně Cesca Fabregase (21 gólových příspěvků v roce 2014/15) a přiblížil se debutové sezóně Diega Costy (23 gólových příspěvků v roce 2014/15). .

Číst:  TOP 10 gólů historie Premier League

Jeho cílem je určitě 32 gólových příspěvků Jimmyho Floyda Hasselbainka v sezóně 2000/01.

Dokáže to v příštích osmi týdnech dohnat? Jsme tu pro jízdu.

Nejlepší/nejhorší rozhodnutí VAR

Tento týden se v žádném směru neuskutečnily žádné přehnané hovory VAR, takže toto konkrétní ocenění zatím zůstává v úložišti. A doufám, že i po zbytek sezóny.

Nejlepší substituce

Harvey Barnes jen o vlásek uniklo tomu, že se stal naším hráčem týdne, ale vyhrává naši cenu za nejlepšího střídání.

Po nějaké době na marodce kvůli zranění se vrátil, aby pomohl Newcastlu vyhnout se porážce a ostudě před jejich fanoušky v St. James’ Park.

Dva góly v posledních sedmi minutách základní hrací doby, včetně jednoho belteru (náš gól týdne), pomohly Toons pokračovat v jejich honbě za evropským fotbalem.

Fanoušci Newcastlu budou rádi, že se vrátí do plné kondice.

Nejvtipnější moment zápasu

Je to smutné i vtipné, ale vlastní gól Seamuse Colemana dát AFC Bournemouth všechny tři body v jejich střetnutí s Evertonem vyhrává naši kategorii nejvtipnějších momentů týdne.

Zkušenému obránci nejsou cizí vlastní góly, ale fakt, že netlačil a přesto dokázal vstřelit takový nováčkovský vlastní gól, vyvolal u mnohých smích. Milníkový vzhled zničený hloupou chybou.

Coleman však stále zůstává jedním z velikánů Premier League v naší knize.