Bournemouth vs Crystal Palace 1-0 Report_ Cherries prakticky zajistil bezpečnost

střelec: Kluivert 79′

Bournemouth si zajistil své třetí vítězství v Premier League v těsném souboji proti Crystal Palace , když zvítězil 1:0 na Vitality Stadium.

Výsledek dále zvyšuje šance Cherries na přežití v nejvyšší soutěži, protože překonávají hranici 40 bodů, zatímco Crystal Palace čelí těžké bitvě o udržení v Premier League.

Frustrace z první poloviny a skoronehody

Zápas začal tím, že Bournemouth ukázal útočné úmysly, přesto to byl Crystal Palace, kdo vytvořil první jasné šance hry.

Jean-Philippe Mateta a Eberechi Eze nedokázali využít své příležitosti, přičemž Ezeho snažení bylo obzvlášť těsné, ale pilná obrana Bournemouthu ho odmítla.

Hlavička Philipa Billinga si vynutila skvělý zákrok od Deana Hendersona, což naznačuje napjatý charakter zápasu.

Nepovolený cíl a neutuchající tlak

Když se první poločas chýlil ke konci, Palace si myslel, že prolomili patovou situaci prostřednictvím Eze, ale gól nebyl uznán pro ofsajd, čímž byl zápas udržován vyrovnaný.

Ve druhém poločase Bournemouth zvýšil tlak, Dominic Solanke se ukázal jako stálá hrozba pro obranu Palace.

Kluivert útočí za Bournemouth

Patová situace byla konečně prolomena, když Justin Kluivert, scházející z lavičky, vypálil ze 12 yardů domů, přičemž využil asistenci Antoina Semenya .

Tento gól se ukázal být rozhodujícím momentem zápasu, Bournemouth převzal kontrolu a zdálo se pravděpodobnější, že navýší svůj náskok, než připustí vyrovnání.

Důsledky a nadcházející výzvy

Vítězství Bournemouthu dále upevňuje jeho místo v Premier League, protože muži Andoniho Iraoly sledují umístění v horní polovině. Na druhou stranu, Crystal Palace čelí náročným zápasům, na kterých jsou na obzoru zápasy proti Manchesteru City a Liverpoolu.

Eagles se budou muset přeskupit a zlepšit, pokud se chtějí vyhnout obavám o sestup.

Číst:  Chelsea VS Everton: Blues chtějí pokračovat ve vzestupu formy

Tento zápas byl důkazem soutěživého charakteru Premier League, kde se každý bod získává tvrdě a boj o přežití je stejně tvrdý jako boj o evropská místa.

Bournemouth si z tohoto vítězství vezme sebevědomí, zatímco Crystal Palace musí v následujících týdnech najít způsob, jak své jmění zvrátit.