West Ham vs Tottenham 1-1 Report_ Patová situace v závodě o evropské bodové

střelce : Johnson 5′; Zouma 19′

V pulzujícím londýnském derby uhrály West Ham United a Tottenham Hotspur na londýnském stadionu remízu 1:1. Výsledek prodlužuje nedávný silný zápas Hammers proti Spurs v domácích zápasech.

Včasná výměna úderů udává tón

Utkání začalo ve svižném tempu, oba týmy předvedly své útočné zaměření hned od začátku. Spurs nasbírali první krev pouhých pět minut po hře, přičemž Timo Werner připravil Brennan Johnsonovou pro jednoduchý tap-in, což znamenalo pro návštěvníky vysněný začátek.

West Ham však rychle zareagoval a v 19. minutě vyrovnal skóre prostřednictvím Kurta Zoumy, který využil své fyzické přítomnosti a přetavil rohové podání Jarroda Bowena v gól.

Napjaté střední období s šancemi na obou koncích

S postupem prvního poločasu byla hra vyrovnaná, šance si vytvářely oba týmy. Rodrigo Bentancur ze Spurs a Jarrod Bowen a Mohammed Kudus z West Hamu patřili k těm, kteří branku ohrožovali, ale nedokázali najít průlom.

Napětí na hřišti bylo hmatatelné, fyzické bitvy, zejména mezi Lucasem Paquetou a Jamesem Maddisonem, zdůrazňovaly konkurenční výhodu derby.

Druhá polovina: Promarněné příležitosti a solidní obrana

Ve druhém poločase nastoupil West Ham s obnovenou vervou a vyzkoušel brankáře Spurs Guglielma Vicaria přes Michaila Antonia a Paquetá.

Když však Spurs znovu získali kontrolu nad držením míče, i oni byli frustrováni odolnou obranou West Hamu, kterou vedl bdělý Łukasz Fabiański v brance.

Navzdory pozdním pokusům obou stran urvat vítěze, kdy Destiny Udogie a Antonio měli pozoruhodné příležitosti, patová situace zůstala a body se dělily.

Patová situace odráží těsnou soutěž

Remíza ponechá West Ham bez vítězství v posledních čtyřech zápasech PL, přesto se bude utěšovat tím, že se vyvaruje porážkám v řadě.

Číst:  Nottingham Forest VS Everton: Toffees se snaží vrátit na vítěznou vlnu

Mezitím smíšená forma Spurs pokračuje a snaží se najít konzistenci ve svém pátrání po umístění mezi čtyřmi nejlepšími.

Vzhledem k tomu, že toto londýnské derby končí remízou, oba týmy se zamyslí nad tím, co se mohlo stát, v zápase, který měl veškerou intenzitu a drama, jaké fanoušci od této divoké rivality očekávali.