Zpráva Manchester United vs Liverpool

Střelci : Fernandes 50′, Mainoo 67′; Diaz 23′, Salah 84′ (P)

V zápase plném dramatu a intenzity skončila návštěva Liverpoolu na Old Trafford proti Manchesteru United pulzující remízou 2:2.

Očekávalo se, že střetnutí o vysoké sázky bude určujícím momentem v aspiracích Liverpoolu na titul Premier League, ale Reds nedokázali zajistit vítězství a nechali je bez vítězství proti svým úhlavním rivalům ve třech pokusech v této sezóně.

Falešný start a dominantní červené

Když se United chtěli odrazit od své ohromující porážky v polovině týdne s Chelsea, málem začali bouchnutím, když Alejandro Garnacho v úvodních minutách našel zadní branku.

Jeho gól však byl rychle zamítnut pro ofsajd a připravil půdu pro následnou dominanci Liverpoolu. The Reds rozpoutali palbu střel na branku André Onana , Dominik Szoboszlai a Darwin Núñez testovali odvahu brankáře United.

Vytrvalost Liverpoolu se vyplatila, když Luis Díaz akrobaticky proměnil z rohu Andrewa Robertsona, čímž zvýraznil první poločas důkladně kontrolovaný hosty.

Navzdory své převaze a ohromujících 14 střel na nulu United do poločasu dokázal Liverpool vstřelit pouze osamocený gól a nechal věrné z Old Traffordu s jiskřičkou naděje do druhého poločasu.

Velkolepý comeback United

Red Devils vzešli z přestávky revitalizovaní a kapitán Bruno Fernandes šel příkladem. Jeho odvážný zásah z poloviny Liverpoolu vyrovnal skóre a vlil do hry United život.

Obrat byl završen, když Kobbie Mainoo s úžasnou snahou překonal Caoimhina Kellehera, na okamžik umlčel tým Liverpoolu a zajistil United nepravděpodobné vedení.

Pozdní drama a sdílená kořist

Liverpool odmítl podlehnout porážce a tlačil na vyrovnání, které přišlo poté, co byl Harvey Elliott v šestnáctce faulován Aaronem Wan-Bissakou.

Mohamed Salah chladnokrevně proměnil penaltu, vyrovnal strany a připravil zběsilé finále. Navzdory pozdnímu náporu od Reds se obrana United držela pevně a zajistila, že se body dělily v zápase, který se bude pamatovat pro svou naprostou nepředvídatelnost a drama.

Číst:  Oli McBurnie odčiní marnost s pozdní brankou, Sheffield si bere bod proti West Hamu

Remíza 2:2 nechává Liverpool mrzet promarněné příležitosti vyšplhat se zpět na vrchol Premier League, zatímco United se mohou utěšovat temperamentním comebackem proti jednomu z jejich nejtvrdších rivalů.

Jak sezóna pokračuje, oba týmy budou o tomto utkání uvažovat jako o promarněné šanci prosadit svou dominanci a zajistit si lepší pozici v bojích o své cíle, přesto vzrušení a předváděná kvalita podtrhují trvalou přitažlivost jednoho z nejproslulejších anglických fotbalových klubů. rivality.