Zpráva Arsenal vs Bayern Mnichov

Střelci : Saka 12′, Trossard 76′; Gnabry 18′, Kane 32′ (P)

Arsenal udával tón brzy ve svém čtvrtfinále Ligy mistrů UEFA proti Bayernu Mnichov a ukázal odhodlání odpoutat se od nedávné série porážek 5:1 v konkurenčních vzájemných zápasech proti Němcům.

Ve 12. minutě se blýskl Bukayo Saka, který dostal přesnou přihrávku Bena Whitea a zakroutil úžasným úderem do vzdálenějšího rohu, díky čemuž měli Gunners začátek snů.

Comeback Bayernu a vedení v poločase

Navzdory energickému zahájení Arsenalu se Bayern Mnichov rychle přizpůsobil a našel vyrovnání prostřednictvím bývalého kanonýra Sergeho Gnabryho, který chladně prostřelil Davida Rayi.

Intenzita zápasu dále eskalovala, když Harry Kane po faulu na Leroye Sané proměnil penaltu, čímž znovu dostal do popředí svůj notoricky známý bodový rekord proti Arsenalu a posunul Bayern do poločasu do vedení 2:1.

Odezva Arsenalu a dopad Trossarda

Arsenal ve druhém poločase zvýšil ofenzivu, i když se snažil rozebrat pevnou obranu Bayernu.

Náhradníci Gabriel Jesus a Leandro Trossard dodali tolik potřebné elánu a vyvrcholili tím, že Trossard v 76. minutě po kluzké asistenci Jesuse vyrovnal stav zápasu přesným zakončením.

Jemně vyvážená kravata

Když se zápas chýlil ke konci, oba týmy se snažily o vítěze, Kingsley Coman z Bayernu málem ukořistil vítězství, ale trefil tyč, takže nerozhodný stav byl před netrpělivě očekávaným druhým zápasem vyrovnaný na 2:2.

Byl také čas na nějakou kontroverzi VAR, když se Sakova noha dostala do kontaktu s Manuelem Neuerem uvnitř pokutového území Bayernu. Rozhodčí ani VAR však neměli pocit, že by to bylo dost na to, aby Arsenalu udělil penaltu.

Temperamentní comeback Arsenalu si nejen udržuje svou nedávnou neporazitelnost, ale také připravuje půdu pro přesvědčivý návrat do Mnichova, kde je v tomto čtvrtfinále Ligy mistrů UEFA stále o co hrát.

Číst:  Crystal Palace vs Newcastle Preview