Zpráva Bayeru Leverkusen vs West Ham

Střelci : Hoffman 83′, Boniface 90+1′

V taktické bitvě v BayArena zajistil Bayer Leverkusen klíčové vítězství 2:0 nad West Ham United v prvním zápase čtvrtfinále Evropské ligy UEFA.

Navzdory neochvějné obraně West Hamu Leverkusenova vytrvalost a taktická prozíravost pod vedením Xabi Alonsa nakonec zlomily odolné Hammers, což znamenalo významný krok směrem k semifinále.

Těsná obrana a promarněné šance charakterizují první poločas

Leverkusen na začátku dominoval v držení míče a domácí publikum podpořilo svůj agresivní začátek. West Ham, známý svou pevnou obrannou strukturou pod vedením Davida Moyese, zpočátku držel hostitele na uzdě a pokoušel se o rychlé brejky přes Michaila Antonia.

Amine Adli a Exequiel Palacios z Leverkusenu byli pozoruhodně aktivní, ale jejich snahu zmařil brankář West Hamu Łukasz Fabiański, který předvedl několik klíčových zákroků, aby udržel hru na úrovni.

Přes četné pokusy skončil první poločas bez branek a oba týmy promarnily zásadní příležitosti k vedení.

Disciplinární problémy a průlom

Fyzická náročnost hry byla zvýrazněna pozoruhodným incidentem Lucase Paquetá, který dostal žlutou kartu za faul na Adliho a vyřadil ho z druhého zápasu.

Tento moment podtrhl sílící tlak a frustraci na obou stranách, jak zápas probíhal bez branek. Nelítostný útok Leverkusenu však nakonec přinesl své ovoce až v pozdním utkání.

Pozdní góly uzavřely dohodu pro Leverkusen

Jak se zápas blížil ke svému vrcholu, Leverkusen zesílil své útoky a průlom přišel v 83. minutě. Střídající Jonas Hofmann se okamžitě prosadil a skóroval krátce po svém nástupu, když na něj laskavě padl úvodní blok Kurta Zoumy.

Leverkusen se nespokojil pouze s jedním gólem a o pár minut později svůj náskok zdvojnásobil, když Hofmann proměnil poskytovatele na Victora Boniface, který zamířil domů a zajistil si vedení 2:0.

Číst:  Sheffield United vs. Manchester City: Blades přivítají náročný test od City

Působivá domácí nahrávka Leverkusenu a výzva West Hamu

Vítězství pokračuje v perfektní bilanci Leverkusenu na domácí půdě v Evropské lize v této sezóně a zajistilo mu silnou výhodu v druhém zápase na londýnském stadionu.

Mezitím West Ham čelí významné výzvě, když kvůli vyloučení potřebuje smazat dvougólové manko bez klíčových hráčů Lucase Paquetá a Emersona Palmieriho.

Před odvetným utkáním bude Leverkusen usilovat o udržení disciplinovaného přístupu a zajištění postupu do semifinále.

Pro West Ham je tento úkol skličující, ale ne nepřekonatelný, vyžaduje strategickou mistrovskou třídu od Moyese, aby udrželi své evropské sny naživu.