Zpráva Bayern Mnichov vs Arsenal

Střelec: Kimmich 63′

Bayern Mnichov postoupil do semifinále Ligy mistrů UEFA napínavým vítězstvím 1:0 nad Arsenalem ve druhém zápase čtvrtfinálového zápasu.

Výhra v Allianz Areně přinesla Bayernu celkový triumf 3:2 a zmařila naděje Arsenalu na to, že se poprvé po 15 letech dostane do semifinále.

Včasné hrozby a obranný postoj

Zápas začal tím, že Arsenal kontroloval držení míče uprostřed dramatické kulisy předzápasové pyrotechniky od fanoušků Bayernu. I přes vyrovnaný začátek Arsenalu Bayern rychle předvedl své útočné umění.

Harry Kane, kterému chyběl jediný gól, aby překonal Wayna Rooneyho jako nejlepšího střelce všech dob proti Arsenalu, jen těsně promarnil brzkou příležitost dostat Bayern do vedení.

Odezva Arsenalu a dominance Bayernu

Arsenal našel určitou hybnou sílu prostřednictvím Gabriela Martinelliho, který se zasloužil o posunutí hry směrem ke konci Bayernu. Ostřílený brankář Bayernu Manuel Neuer však zásadními zákroky držel Gunners na uzdě. Utkání zůstalo v poločase bez branek, Bayern zvýšil své úsilí.

Rozhodující okamžiky

Druhý poločas zesílil, když Leon Goretzka a Raphael Guerreiro z Bayernu udeřili do dřeva, což signalizovalo rostoucí tlak na obranu Arsenalu. Průlom přišel krátce po hodině, kdy se po Guerreirově centru prosadil Joshua Kimmich a zapálil domácí publikum.

Pokračující tlak Bayernu

Se zajištěným vedením si Bayern udržel svůj agresivní přístup a téměř prodloužil svou výhodu prostřednictvím Leroye Saného. Arsenal viděl svou největší šanci zmařenou Neuerem v závěru zápasu a zajistil Bayernu postup do semifinále.

Důsledky a závěry

Vítězství umožnilo Bayernu přesměrovat pozornost z nedávného zklamání v Bundeslize na Ligu mistrů s nadějí na dosažení finále ve Wembley.

Pro Arsenal porážka přesouvá jejich pozornost zpět do Premier League, kde jejich honba za titulem pokračuje.

Číst:  Fulham VS Crystal Palace: Poslední londýnské derby sezóny

Klinické vystoupení Bayernu Mnichov v Allianz Areně zdůraznilo jejich rodokmen v evropské soutěži a udrželo jejich sny o další trofeji Ligy mistrů naživu. Arsenal se i přes statečné úsilí nyní soustředí na domácí úspěchy s cílem ukončit sucho o ligový titul.