Zpráva Atalanta vs Liverpool

Střelec : Salah 7′ (P)

250. vítězství Liverpoolu v soutěžích UEFA bylo zastíněno celkovou porážkou 3:1 s Atalantou, která vyústila v jeho odchod z Evropské ligy ve čtvrtfinále.

Navzdory počátečnímu optimismu, který poskytla brzká penalta Mohameda Salaha, Liverpool nedokázal překonat manko z prvního zápasu a nakonec ho přehrál odolný tým Atalanty.

Předčasný slib a frustrace

Utkání začalo s velkými nadějemi pro Liverpool, který byl v 7. minutě nařízen penaltou po přihrávce Mattea Ruggeriho. Salah sebevědomě proměnil přímý kop a nakrátko oživil vzpomínky na svůj historický comeback proti Barceloně v roce 2019.

Nadšení však nemělo dlouhého trvání, protože Atalanta předváděla impozantní obranné schopnosti a udržovala si klid pod tlakem.

Kontroverzní momenty a taktické boje

Liverpool čelil mnoha výzvám, včetně neuznaného gólu Teuna Koopmeinerse z Atalanty za ofsajd a sporného okamžiku, kdy rozhodčí François Letexier nepovažoval házenou Isaka Hiena za jasnou příležitost ke vstřelení branky.

Jak zápas postupoval, Liverpool se snažil rozbít disciplinovanou obranu Atalanty, přičemž jejich trio náhradníků – Diogo Jota, Darwin Núñez a Harvey Elliott – nedokázalo výrazněji zasáhnout.

Nedostatek ostří

Ve druhém poločase se Liverpoolu nepodařilo udržet své počáteční tempo, během posledních 45 minut pouze jednou střelou na bránu. Strategie Atalanty spočívající v posilování obrany a využívání příležitostí k protiútokům účinně zneškodnila útok Liverpoolu a zpečetila jeho osud v soutěži.

Vítězství Atalanty si zajistilo místo v semifinále Evropské ligy a pokračovalo ve své působivé jízdě v evropských soutěžích. Pro Liverpool znamenala tato porážka neuspokojivý konec jejich evropské kampaně, takže se mohli soustředit pouze na Premier League, když se na konci sezóny loučili s manažerem Jürgenem Kloppem.

Utkání zdůraznilo výzvy, kterým Liverpool čelil při transformaci dominance na začátku hry v úspěšný návrat, který nakonec nestačil proti dobře organizované a odhodlané straně Atalanty.

Číst:  Ukázka FA Cupu Manchester City vs Newcastle