Zpráva Lille vs Aston Villa

Střelci : Yazici 15′, Andre 68′; Hotovost 87′

Vstřelené penalty : David, Gomes, Cabella; Tielemans, Watkins, Cash, Luiz

Vynechané penalty : Bentaleb, Andre; Bailey

Aston Villa zvítězila v dramatickém penaltovém rozstřelu proti LOSC Lille a postoupila do semifinále Evropské konferenční ligy UEFA po prohře 2:1 v noci v Lille, což vedlo k celkové remíze 3:3.

Toto vítězství znamená návrat Aston Villy do semifinále evropské soutěže poprvé za více než dvě desetiletí.

První polovina: Lille’s Early Dominance

Lille vstoupilo do zápasu s potřebou překonat jednogólové manko z prvního zápasu a začalo asertivně. Jonathan David naznačil jejich úmysl raným salvem, čímž udával tón poločasu. Gabriel Gudmundsson a Yusuf Yazıcı efektivně kombinovali a dostali Lille do vedení, přičemž Yazıcı proměnil přesný nízký centr a dostal domácí do vedení.

Navzdory několika dalším příležitostem, včetně těsného zásahu pro Yazıcıho, který si vyžádal reflexivní zákrok Emiliana Martíneze, dokázalo Lille v prvním poločase pouze jediný gól, takže Villa nechal dveře otevřené.

Druhá polovina: Pokračující tlak a Vilův průlom

Lille si udrželo svůj tlak i po přestávce, Benjamin André zdvojnásobil svou výhodu rohem, který si našel cestu přes Martíneze. Aston Villa, po většinu zápasu v útlumu, našla rozhodující pozdní gól Mattyho Cashe, jehož úder se odrazil do sítě a vynutil si nerozhodný stav do prodloužení.

Prodloužení a penaltový rozstřel

Prodloužení vidělo omlazenou Aston Villu, kterou popohnal Cashův pozdní gól. Přes několik klíčových zákroků Lucase Chevaliera z Lille, včetně odmítnutí Leona Baileyho a Douglase Luize, zápas dospěl k penaltám.

V napínavé přestřelce se Martínez stal Villovým hrdinou, když zachránil Andrého penaltu a zajistil si tak postup do semifinále.

Cesta Aston Villy do semifinále je důkazem jejich odolnosti a taktické bystrosti pod tlakem. Přestože byli ve velké části druhého zápasu přehraní, jejich schopnost využít klíčové momenty jim umožnila postoupit.

Číst:  Crystal Palace VS Aston Villa Preview a tipy - 20/08/2022

Při pohledu do budoucna bude Villa čelit potenciálnímu zápasu s Olympiacos nebo Fenerbahçe s nadějí na pokračování jejich nečekaného evropského dobrodružství.

Mezitím je odchod Lille hořkou pilulkou, kterou je třeba spolknout, zvláště vzhledem k tomu, že mají kontrolu nad velkou částí remízy. Villa nyní stojí jen pár zápasů od historického evropského finále a oživuje vzpomínky na jejich minulou kontinentální slávu.