Zpráva West Ham vs Bayer Leverkusen

Střelci : Antonio 13′; Frimpong 89′

Bayer Leverkusen, čerstvý titul v Bundeslize, pokračoval ve své snaze o trojnásobek a zajistil si místo v semifinále Evropské ligy UEFA (UEL) po remíze 1:1 s West Ham United .

Výsledek na londýnském stadionu potvrdil postup Leverkusenu celkovým vítězstvím 3:1 a prodloužil jeho pozoruhodnou sérii bez porážky na 44 zápasů ve všech soutěžích v této sezóně.

Předčasný tlak z West Hamu

West Ham začal zápas s vysokou intenzitou a věděl, že po porážce v prvním zápase bude stačit pouze vítězství. Jejich agresivní přístup se brzy vyplatil, když přesný centr Jarroda Bowena našel Michaila Antonia, který ve 13. minutě zamířil domů, aby dal Hammers záblesk naděje.

Dominantní první poločas ze strany hostí

West Ham inspirovaný svým brzkým gólem pokračoval v tlaku a vytvořil si několik dalších příležitostí k prodloužení svého vedení. Aktivní byli zejména Bowen a Mohammed Kudus, kteří několikrát vyzkoušeli brankáře Leverkusenu Matěje Kováře.

West Ham však i přes svou převahu nedokázal své šance proměnit v další góly a o přestávce ponechal celkové skóre nejistě ve prospěch Leverkusenu.

Taktické úpravy Leverkusenu

Xabi Alonso, manažer Leverkusenu, provedl v poločase zásadní střídání a přivedl Victora Bonifáce a Jeremieho Frimponga, aby dodali hře novou energii a tempo. Tyto změny postupně posunuly dynamiku, přičemž Frimpong málem zaznamenal vyrovnání.

Jeho účast nabývala na významu, jak zápas pokračoval.

Dramatický závěr

Jak se zápas chýlil ke konci, oba týmy měly příležitost změnit osud nerozhodného výsledku. West Ham tlačil na gól, který by zápas prodloužil do prodloužení, zatímco Leverkusen se snažil zajistit si postup zásadním venkovním gólem.

Frimpong, který byl od svého nástupu čilý, nakonec v 89. minutě našel záda branky střelou, kterou tečoval Łukasz Fabiański a zpečetil tak remízu a místo Leverkusenu v semifinále.

Číst:  Zpráva West Ham vs Burnley

Dívat se dopředu

Remíza Leverkusenu zajišťuje, že jejich sen o trojnásobku zůstane nedotčen, zatímco se připravují na AS Řím v slibném semifinálovém utkání UEL.

Mezitím se West Ham, navzdory statečnému úsilí, musí nyní soustředit na domácí výzvy, protože jejich evropská cesta se chýlí ke konci. Historická sezóna Leverkusenu nepřestává uchvacovat, klub pod Alonsovým vedením prokazuje odolnost a strategickou prozíravost.