Zpráva Coventry vs Manchester United FA Cup

Střelci : Simms 71′, O’Hare 79′ Wright 90+5′ (P); McTominay 23′, Maguire 45+1′, Fernandes 58′

Vstřelené penalty : Wright, Torp; Dalot, Eriksen, Fernandes, Hojlund

Vynechané penalty : O’Hare, Sheaf; Casemiro

Manchester United si zajistil své rekordní 22. finále FA Cupu tím, že překonal vzrušující comeback Coventry City a vyhrál 4:2 na penalty po prodloužení.

Úder Victora Torpa z týmu Sky Blues ve 121. minutě byl kontroverzně zamítnut pro ofsajd, což Coventry odepřelo ohromující vítězství na stadionu Wembley.

Rychlý start a brzká dominance United

United brzy převzali kontrolu a ukázali svůj útočný záměr. Scott McTominay vstřelil úvodní gól v polovině prvního poločasu poté, co si našel prostor, aby proměnil centr Dioga Dalota do sítě.

Coventry mělo své okamžiky, ale nedokázalo vytvořit podstatné hrozby jako odpověď. Harry Maguire zdvojnásobil vedení United v přestávce v prvním poločase mocnou hlavičkou z rohu Bruna Fernandese, čímž dal Red Devils o přestávce pohodlnou výhodu 2:0.

Ohromující comeback Coventry

Coventry City našlo cestu zpět do zápasu ve druhém poločase. Ellis Simms vstřelil svůj 19. gól v sezóně skvělým prvním zakončením po centru Fábia Tavarese. Callum O’Hare pak skóroval odraženým úderem Aarona Wan-Bissaky a dále snížil náskok United.

Pozoruhodný návrat Sky Blues byl dokončen v přestávce, když Haji Wright proměnil penaltu po ruce Wan-Bissaky a poslal zápas do prodloužení.

Drama pro prodloužení a penaltový rozstřel

Drama pokračovalo i v prodloužení, šance na výhru si vytvářely obě strany. Fernandes a Simms trefili dřevo, ale byl to Coventry, kdo si myslel, že dokončili neuvěřitelný comeback, když Torp posunul míč domů.

Gól však nebyl uznán pro marginální ofsajd, čímž zápas poslal do penaltového rozstřelu.

Číst:  Zpráva Bayeru Leverkusen vs West Ham

United drželi nervy v rozstřelu, když neproměněná penalta Bena Sheafa umožnila Rasmusovi Højlundovi pečetit vítězství a poslat Red Devils do finále FA Cupu.

Navzdory jejich statečnému úsilí Coventry City zaostávalo a nechalo United čelit Manchesteru City ve finále na stadionu Wembley.

United’s Quest for Redemption

Finále FA Cupu proti Manchesteru City bude odvetou loňského střetnutí, ze kterého City vyšlo vítězně.

United se budou muset přeskupit a připravit se na náročné střetnutí s impozantním týmem Pepa Guardioly.

Temperamentní výkon Coventry v tomto semifinále naznačuje, že Sky Blues je tým, který je třeba v nadcházejících sezónách sledovat, a to i přes žal z této těsné porážky.