Zpráva Arsenal vs Chelsea

Střelci : Trossard 4′, Bílý 52′, 70′, Havertz 57′, 65′

Arsenal se na Emirates Stadium vyšvihl ke suverénnímu vítězství 5:0 nad Chelsea na Emirates Stadium dvěma góly od Kai Havertze a Bena Whitea, čímž zvýšil své vedení v Premier League a upevnil svůj dominantní rekord v nedávných zápasech ligy proti Blues.

Důrazná výhra Gunners je staví o tři body jasně do čela tabulky, i když Liverpool a City v tomto týdnu ještě neodehrají své vlastní zápasy.

Raná dominance Arsenalu

Po vítězství nad Wolverhampton Wanderers, které zvýšilo morálku , Arsenal využil svého tempa a hned od začátku dominoval svým londýnským rivalům.

Rozběh od Declana Rice uvolnil Leandra Trossarda v boxu, který vypálil nízkou střelou na bližší tyč, čímž Arsenal během prvních čtyř minut zahájil snový start.

Heroics Petroviće a druhý gól Arsenalu

Navzdory brzkému tlaku Arsenalu předvedl brankář Chelsea Đorđe Petrović několik skvělých zákroků, aby udržel skóre blízko, když popřel Kai Havertze a Trossarda.

Největší šanci Chelsea v prvním poločase měl Nicolas Jackson, jehož snažení odrazilo od tyče.

Tlak Arsenalu se ale nakonec vyplatil v 52. minutě, kdy Ben White zareagoval na uvolněný míč v šestnáctce a zakroutil ho do vzdálenějšího rohu na svůj třetí gól v sezóně.

Ofenzivní vlna Arsenalu

Kontrola Arsenalu pokračovala i ve druhém poločase, Petrović se opět snažil udržet Chelsea ve hře. Nelítostný útok Arsenalu se však ukázal jako příliš, když Havertz zdvojnásobil vedení tím, že odradil Marca Cucurellu, aby si připsal Ødegaardovu asistenci.

Havertz přidal svou vteřinu večera a zkušeně zakončil poté, co obdržel přihrávku od Bukayo Saka, čímž prakticky ukončil jakékoli naděje na návrat Chelsea.

Whiteův náhodný cíl zpečetí výhru

Pátý gól Arsenalu přišel díky křížné střele Bena Whitea, která zamířila do vzdálenějšího rohu a pečetila tak celkové vítězství.

Číst:  Brentford VS Liverpool: Hosté čelí v Londýně složitému testu

Mikel Arteta si odtamtud mohl dovolit odpočinout klíčovým hráčům před severolondýnským derby proti Tottenhamu Hotspur, přičemž jeho tým prošel závěrečnými fázemi.

Snaha Arsenalu o titul

Toto suverénní vítězství podtrhuje titul Arsenalu a prodlužuje jeho dominanci proti Chelsea v nedávných ligových utkáních, s pouhou jednou porážkou z posledních devíti (W6, D2).

Pro Chelsea je to tvrdá kontrola reality, tato těžká porážka znamená další neúspěch v této náročné sezóně. Arsenal však nadále nabírá na síle a pokračuje ve své honbě za prvním titulem v Premier League od roku 2004.