Zpráva Everton vs Brentford

Střelec: Gueye 60

Everton porazil Brentford tvrdě vybojovaným vítězstvím 1:0 v Goodison Parku a zajistil si tak místo v Premier League na další sezónu.

Výsledek také znamená historicky druhé ligové double Evertonu nad Bees, kteří jsou nyní také mimo boj o sestup, sedí 10 bodů nad Lutonem na 18. místě, přičemž zbývá hrát pouze o 9 bodů.

Napjatá úvodní polovina opouští týmy hledající příležitosti

Atmosféra v Goodison Parku se výrazně lišila od intenzivního prostředí, které bylo vidět během vítězství Evertonu v Merseyside derby na začátku týdne.

Když byly obě strany bezpečné před sestupem, zápas začal v poněkud uvolněném tempu.

I přes několik prvních šancí se ani jednomu týmu v prvním poločase nepodařilo najít síť, Jarrad Branthwaite z Evertonu udělal klíčový blok, který zmařil snahu Mathiase Jensena, když se zápas blížil ke hranici 20 minut.

Gueye’s Strike zvedá karamelky

Druhý poločas začal z obou stran naléhavěji, Ivan Toney z Brentfordu krátce po restartu vyzkoušel Jordana Pickforda z Evertonu. Dwight McNeil z Evertonu málem prolomil patovou situaci silnou střelou, která otřásla břevnem.

Průlom nakonec přišel v 60. minutě, kdy Idrissa Gueye skóroval z uvolněného míče po zblokování střely Branthwaiteho. Jeho zásah našel horní roh a Everton tak získal rozhodující náskok.

Brentfordova odezva je nedostatečná

Navzdory snaze Brentfordova náhradníka Keane Lewis-Pottera, který Pickforda vyzkoušel dobře umístěnou střelou, včely nedokázaly najít vyrovnání.

Pevná obrana Evertonu stála pevně a Toffees zajistili čtvrtou domácí výhru v řadě bez inkasovaného gólu, čímž se v tabulce Premier League posunuli nad Brentford.

Přežití Evertonu zajištěno

Vítězství zajišťuje Evertonu místo v Premier League na další sezónu a poskytuje jeho fanouškům tolik potřebnou úlevu po turbulentní kampani.

Mezitím bude Brentford, přestože je v bezpečí před sestupem, zklamán svou první porážkou od března a bude se snažit dokončit sezónu pozitivně ve zbývajících utkáních.

Číst:  Manchester City VS Tottenham Preview a tipy – 10/09/2022