Nejlepší náhradníci v historii Premier League

V dynamickém světě fotbalu Premier League může být náhradník víc než jen čerstvý pár nohou. Někdy mohou dramaticky změnit výsledek zápasu.

V průběhu let několik vystoupení na střídání postavilo zápasy na hlavu, přispělo zásadními góly, výkony, které zachránily hru, a nezapomenutelnými okamžiky, které se zapsaly do historie ligy.

, který je součástí našeho seriálu o historických okamžicích Premier League , zkoumá deset nejlepších vystoupení na střídání v historii Premier League a podívá se na detaily, díky kterým byly tyto momenty tak působivé.

Další články v této sérii se zaměřují na ikonické návraty , taktické změny manažerů , nejdramatičtější okamžiky posledního zápasu a nejlepší debuty v Premier League .

Ole Gunnar Solskjaer – Manchester United vs Nottingham Forest (6. února 1999)

Při výkonu, který upevnil jeho přezdívku „super ponorka“, vstřelil Ole Gunnar Solskjaer čtyři góly v posledních 14 minutách zápasu proti Nottinghamu Forest.

Solskjaerova ostrá střelba, která vstoupila do souboje s United již 4:1, pomohla zajistit vítězství 8:1 a označila to za jedno z nejpamátnějších vystoupení na střídání v historii Premier League.

Nottingham Forest 1-8 Manchester United (98/99) | Premier League Classics | Manchester United

Adam Le Fondre – Reading vs Chelsea (30. ledna 2013)

Střídání Adama Le Fondreho proti Chelsea nebylo ničím menším než zázrakem. V 66. minutě za stavu 2:0 Reading skóroval Le Fondre dvakrát za posledních pět minut. Jeho góly nejen zajistily dramatickou remízu 2:2, ale také ukázal, jaký dopad může mít včasné střídání i proti těm nejzatvrzelejším soupeřům.

Navíc Brian McDermott byl toho dne obzvláště inspirovaným manažerem, protože 2 asistence na góly Le Fondre poskytl také hráč představený ve druhém poločase: Hope Akpan.

Reading vs Chelsea, 2012/13 | Premier League

Číst:  Sir Alex Ferguson: 26 sezón velikosti

Nicklas Bendtner – Arsenal vs Tottenham Hotspur (22. prosince 2007)

V tvrdě vypjatém derby v severním Londýně se Nicklas Bendtner zapsal do historie Premier League, když skóroval jen několik sekund poté, co nastoupil jako náhradník. Jeho hlavička v 76. minutě byla jediným gólem zápasu a zajistila Arsenalu kritické vítězství 2:1 nad svým rivalem Tottenhamem Hotspur.

Edin Dzeko – Manchester City vs Queens Park Rangers (13. května 2012)

Jeden z nejdramatičtějších okamžiků v historii Premier League představoval klíčovou postavu Edina Dzeka. V zápase rozhodujícím o titulu přišel z lavičky Džeko, aby v 92. minutě vstřelil vyrovnání.

Jeho cíl připravil půdu pro legendárního vítěze Sergia Aguera a zajistil Manchester City první titul v Premier League úchvatným způsobem.

Manchester City 3-2 QPR – Jako se to stalo ve fotbalovou sobotu

Jamie Vardy – Leicester City vs Aston Villa (9. března 2020)

Po gólovém suchu se Jamie Vardy vrátil po zranění jako náhradník v 59. minutě na King Power Stadium proti Aston Ville a okamžitě ovlivnil zápas.

Vardyho výkon dvakrát skóroval při vítězství 4:0, posílil morálku svého týmu a posílil jeho postavení klíčového hráče v útočné sestavě Foxes.

Chicharito Hernandez – Aston Villa vs Manchester United (10. listopadu 2012)

Chicharitův talent být ve správný čas na správném místě se naplno projevil proti Aston Ville. V poločase, kdy United prohrávali 1:0, vstřelil 2 góly a zajistil Manchester United rozhodující vítězství.

Aston Villa vs Man Utd, 2012/13 | Premier League

Steven Gerrard – Liverpool vs Newcastle United (30. prosince 2011)

Návrat Stevena Gerrarda po zranění jako náhradníka proti Newcastlu byl poznamenán hvězdným výkonem.

Po 59. minutách vstřelil gól a na další asistoval, čímž dovedl Liverpool k výhře 3:1. Gerrardův vliv jako záložníka byl okamžitě pociťován, což demonstrovalo jeho integrální roli ve hře Liverpoolu.

Číst:  To je začátek! Jak vysoko může Haaland vystoupat?

Těchto 7 střídání je nezapomenutelných nejen pro jejich okamžitý dopad, ale také pro jejich trvalý význam v tradici Premier League. Každý uvedený hráč prokázal jedinečnou schopnost změnit průběh hry, což dokazuje, že někdy je nejdůležitějším hráčem ten, kdo začíná hru na lavičce.

Ať už to bylo prostřednictvím zásadních cílů, strategických her nebo inspirativních návratů, tito náhradníci zanechali nesmazatelnou stopu v jejich týmech a lize jako celku.