Zpráva Fulham vs Manchester City

Střelci : Gvardiol 13′, 71′, Foden 59′, Alvarez 90+7′ (P)

Červená karta : Diop 90+6′

Manchester City se po suverénním vítězství 4:0 nad Fulhamem v Craven Cottage posunul do čela tabulky Premier League, i když potenciálně dočasně.

Toto vítězství také znamenalo nový anglický fotbalový rekord, přičemž City dosáhlo svého 16. vítězství v řadě proti nejlepšímu soupeři ve všech soutěžích.

Včasné vedení a dominance

City otevřelo skóre brzy ve 13. minutě prostřednictvím Joška Gvardiola, který předvedl své zakončovací schopnosti po kluzké dvojce s Kevinem De Bruynem.

Cíl udal tón do značné míry jednostranné záležitosti. Během prvního poločasu se Fulham snažil udržet ofenzivní umění City, Erling Haaland, Bernardo Silva a Phil Foden nutili brankáře Fulhamu Bernda Lena k několika zákrokům.

Promeškané příležitosti a reakce Fulhamu

I přes převahu City do poločasu promarnili významnou šanci na zdvojnásobení svého vedení. Manuel Akanji promarnil zlatou příležitost, když centr De Bruyne z bezprostřední blízkosti volejem překonal tyč. V reakci na to Fulham v poločase představil Adama Traorého, který se snažil vnést do jejich útoku tolik potřebnou dynamiku. Traorého zapojení se téměř vyplatilo a připravilo Rodriga Munize pro film, který se nakonec rozšířil.

Zajištění výsledku

City na sebe ve druhém poločase nenechali dlouho čekat, aby zvýšili své vedení. Phil Foden využil volného míče po zákroku Joãa Palhinhy na Silvu a v 59. minutě našel zadní tyč. Když se zápas chýlil ke konci, přidal svůj druhý gól v zápase Gvardiol, který po centru Silvy proklouzl pod Leno.

Odpolední skóre završil Julián Álvarez, který proměnil penaltu v nadstaveném čase poté, co byl vyloučen Issa Diop za faul v oblasti.

Důsledky a záznamy

Toto vítězství nejen staví City dočasně do čela ligové tabulky, ale také posiluje jejich neúnavnou snahu o čtvrtý titul v Premier League v řadě. Na druhou stranu Fulham nadále usiluje o svůj první bod proti City od září 2011.

Číst:  Bournemouth VS Man United: Cherries se snaží udržet status PL

S tím, jak se City posouvá vpřed, zůstávají dvě vítězství plachá před tím, aby si zajistili ligu, což podtrhuje jejich postavení velmoci v anglickém fotbale.