Zpráva Newcastle vs Brighton

Střelci : Longstaff 45+5′; Veltman 18′

Newcastlu United na evropské místo v příští sezóně zůstaly nedotčeny po tvrdě vybojované remíze 1:1 proti Brightonu & Hove Albion v St. James’ Park.

Tento výsledek upřel Brightonu jejich třetí ligový double nad Magpies a připravil půdu pro napínavý poslední zápas v Premier League.

Včasný neúspěch a reakce

Zápas začal tím, že Newcastle chtěl zúročit svou nedávnou formu. První hrozby Jacoba Murphyho zprava naznačovaly slibný začátek pro stranu Eddieho Howea.

Byl to však Brighton, kdo udeřil jako první. Joël Veltman využil špatně vyčištěného rohu od Pascala Große, vypálil hosty dopředu a na chvíli umlčel domácí publikum.

Newcastle odpověděl s intenzitou sobě vlastní. Sean Longstaff, klíčový hráč ve středu zálohy, viděl silnou hlavičku, kterou bravurně zachránil brankář Brightonu, který byl ve špičkové formě po celý první poločas.

Strategie Brightonu absorbovat tlak Newcastlu a kontrovat se ukázala téměř plodná, když Simon Adingra postavil Julia Encisa, který těsně minul rozšíření vedení.

Dramatický ekvalizér doby zastavení

Když se první poločas chýlil ke konci, vytrvalost Newcastlu se vyplatila. Přesná přihrávka Elliota Andersona našla ve vápně Longstaffa, který se tentokrát nemýlil a vsítil vyrovnání hluboko do nastaveného času.

Tento gól nejen vyrovnal skóre, ale také oživil Straky před druhým poločasem.

Druhá polovina promarněných příležitostí

Intenzita z konce prvního poločasu se po restartu úplně nepřenesla. Oba týmy se snažily vytvářet jasné šance, hra se stále více utápěla v bitvách ve středu pole a opatrné hře.

Blízká chyba Tariqa Lampteyho za Brighton málem naklonila misky vah ve prospěch Newcastlu, ale rychlé reflexy brankáře zabránily gólu do vedení.

Anthony Gordon, jeden z nejdynamičtějších hráčů Newcastlu toho dne, neměl gól za ofsajd, což shrnulo frustraci, kterou oba týmy pociťovaly, když se snažily najít vítěznou hranu.

Číst:  Zpráva Brentford vs Newcastle

Zápas nakonec skončil remízou, což je výsledek, který drží Newcastle kontrolu nad vlastním osudem ohledně evropské kvalifikace. Drží tříbodový náskok před pronásledující Chelsea, čímž zakončili svou kampaň kousáním hřebíků.

Pro Brighton pokračuje losování v trendu nekonzistentních výsledků, takže je nechává přemýšlet o tom, co mohlo být v sezóně vrcholů a minim. Oba týmy se nyní budou dívat na své poslední zápasy, aby zakončily sezónu pozitivně.