Zpráva Tottenham vs Burnley

Střelci : Porro 32′, Van de Ven 82′; Bruun Larsen 25′

Burnley do Championship byl zpečetěn po srdcervoucí porážce 2:1 s Tottenhamem Hotspur na stadionu Tottenham Hotspur.

Navzdory statečnému úsilí Clarets a brzkému vedení, pozdní comeback Spurs zajistil, že prodloužili svou snahu o umístění na prvních čtyřech místech a zároveň odsoudili Burnley k pádu.

Raná dominance a Burnley’s Breakthrough

Burnley vstoupilo do zápasu pod obrovským tlakem, potřebovalo vyhrát, aby udrželo své naděje na přežití naživu. Utkání začali energicky, Vitinho si vynutil pozoruhodný zákrok od brankáře Spurs Guglielma Vicaria.

Vytrvalost Burnley se vyplatila v polovině prvního poločasu, když Jacob Bruun Larsen využil robustního běhu a nastavení Sandera Berge a zajistil hostům zasloužený náskok.

Odezva Spurs a vyrovnání skóre

Tottenham , zasažený svou nedávnou špatnou formou a hrozbou, že přijde o fotbalovou Ligu mistrů, odpověděl s vervou.

Pedro Porro, dříve zachránce v FA Cupu proti Burnley, se opět ukázal jako klíčový. Jeho silný úder z těsného úhlu po rychlém zásahu jedna-dva s Brennan Johnsonovou obnovil paritu, nabil domácím publikem energii a posunul dynamiku.

Druhá polovina na kousání nehtů

Ve druhém poločase si oba týmy vytvořily výrazné příležitosti. Burnley pokračoval v tlaku vpřed a téměř získal vedení přes Wilsona Odoberta a Maxime Estèvea.

Tottenham, který potřeboval vyhrát, aby si udržel své evropské ambice, zvýšil tlak a James Maddison je málem dostal do vedení s vynikajícím individuálním úsilím, ale brankář Burnley Arijanet Muric to popřel.

Rozhodující rána a následky

Když se zápas blížil ke konci, atmosféra byla hmatatelná, obě strany zoufale toužily po vítězství. Spurs našli svůj průlom, když přesný zásah Mickyho van de Vena z hranice vápna našel zadní část sítě, pečetil dramatické vítězství Londýňanů a potvrdil sestup Burnley.

Číst:  Zpráva Sheffield United vs Tottenham

Vítězství udrží Spurs v honbě za umístěním mezi čtyřmi nejlepšími, zatímco Burnley bude příští sezónu čelit realitě fotbalového šampionátu.