Zpráva Wolves vs Crystal Palace

Střelci
: Cunha 68′; Olise 26′, Mateta 28′, Eze 73′

Červená karta : Ahamada 87′

Crystal Palace pokračovali ve své působivé formě z konce sezóny pod vedením Olivera Glasnera a zajistili si dominantní vítězství 3:1 proti Wolverhampton Wanderers v Molineux.

Toto vítězství znamená pro Palace páté v posledních šesti zápasech Premier League, čímž se dostali do pohodlného středu tabulky a dále se vzdálili strachu ze sestupu na začátku sezóny.

Palác Olise Sparksové k vítězství

Michael Olise, vycházející hvězda Palace, byl opět stěžejní postavou a otevřel skóre velkolepým zásahem.

Jeho snažení z hranice šestnáctky ve 26. minutě znamenalo další vrchol v sérii vynikajících výkonů. Oliseho gól po pomalém začátku hru nabil energií a naplno se projevila jeho kombinace dovedností a střelecké zdatnosti.

Okamžik po svém úvodním gólu umožnily Oliseho rychlé nohy Nathanielu Clyneovi zahrát silný volej, který vedl k tomu, že Jean-Philippe Mateta zdvojnásobil výhodu Palace.

Tento úder jednou dvěma údery během několika minut ukázal Palaceovu smrtící schopnost protiútoku a nechal Wolves pod náhlým tlakem vrávorat.

Vlčí boj a krátká naděje

Wolves se snažili najít rytmus, ale před poločasovou přestávkou ho málem stáhli, když hlavička Matta Dohertyho zasáhla tyč.

Tento okamžik naděje byl krátkým oddechem v jinak neuspokojivém projevu strany, která dříve koketovala s nadějemi evropské kvalifikace.

Ve druhém poločase si Wolves mysleli, že našli záchranné lano, když branka Matheuse Cunhy nakrátko stála, ale VAR zvrátil rozhodnutí pro ofsajd, čímž Wolves v této sezóně přidal k frustraci z technologie.

Olise a Eze uzavřeli dohodu

Navzdory tomu, že se kvůli vyloučení Naouirou Ahamady ve hře ztratil na deset mužů, vedení Palace zvýšil Eberechi Eze, který zúročil další asistenci Olise.

Číst:  Představení zápasu Burnley vs. Luton

Ezeho hladké zakončení kolem brankáře Daniela Bentleyho v 71. minutě podtrhlo efektivní partnerství mezi ním a Olise.

Vítězství znamená nejen posun Crystal Palace v tabulce nahoru, ale také podtrhuje jejich potenciál pod vedením Glasnera.

S neporazitelností, která se nyní prodloužila na šest zápasů, se Palace snaží zakončit sezónu na vysoké úrovni, což ostře kontrastuje s týmem Wolves, který v posledních deseti zápasech vyhrál pouze jednou.

Zápas v Molineux byl jasnou ukázkou oživení Palace a sliboval optimismus pro jejich budoucí snažení v lize.