Zpráva Aston Villa vs Liverpool

Střelci : Tielemans 12′, Durán 85′, 88′; Martinez 2′ (OG), Gakpo 23′, Quansah 48′

Aston Villa se shromáždila pozdě, aby zajistila remízu 3:3 proti Liverpoolu, čímž zajistila, že se poprvé v této sezóně vyhne porážkám v Premier League a udrží své čtyři nejlepší naděje naživu.

Vysokooktanový start a rané cíle

Liverpool měl v úmyslu zajistit Jürgenu Kloppovi památné vyloučení v jeho posledním zápase venku jako manažer a rychle se ujal vedení poté, co Emiliano Martínez špatně zpracoval odražený centr Harveyho Elliotta pro vlastní gól.

Nicméně Aston Villa, odhodlaná zajistit si první umístění mezi čtyřmi nejlepšími od poloviny 90. let, rychle vyrovnala. Ollie Watkins předvedl své tempo a dovednosti a připravil Youriho Tielemanse na silné zakončení davem, aby vyrovnal zápas.

Pokračující tlak a odpověď Liverpoolu

Hra si udržela intenzitu a oba týmy hledaly náskok. Liverpool znovu získal vedení přes Codyho Gakpa, který zakončil dobře povedený centr od Joea Gomeze.

Navzdory neúspěchu Villa pokračoval v tlaku a těsně před poločasem mu chyběl další vyrovnávací gól, když se Douglas Luiz nedokázal propojit po centru Leona Baileyho.

Second Half Surge a Villa’s Late Heroics

Zdálo se, že Liverpool zpečetil hru, když Jarell Quansah skóroval na začátku druhého poločasu a zvýšil na 3:1.

Ale Aston Villa snížila manko pozdě přes náhradníka Jhona Durána, který využil defenzivního výpadku a skóroval. Durán neskončil, když v 89. minutě náhodně vyrovnal a střelu Moussy Diabyho přesměroval na Alissona.

Implikace a závěrečné myšlenky

Remíza drží Villa pět bodů před pátým Tottenhamem a má šanci zajistit si kvalifikaci do Ligy mistrů, pokud Spurs prohrají příští zápas.

Navzdory zajištění třetího místa budou Liverpool a Klopp zklamáni pozdním kolapsem, zejména v předposledním Kloppově vedení.

Číst:  Ukázka Manchester City vs Arsenal Premier League

Villa Park zůstává pro Villa pevností, která se poprvé od října 2020 vyhnula porážce proti Liverpoolu, čímž prokázala svou odolnost a neustálé zlepšování pod vedením Unaie Emeryho.