Reportáž Brighton vs Chelsea

Střelci : Palmer 34′, Nkunku 64′; Welbeck 90+8′

Červená karta : James 88′

Chelsea pokračovala ve svém oživení na konci sezóny a zajistila si čtvrté vítězství v Premier League v řadě, když na Amex Stadium porazila Brighton & Hove Albion 2:1.

Tento výsledek posouvá Blues blíže k zajištění místa v evropské soutěži, což dokazuje pokrok, kterého dosáhli pod vedením manažera Mauricia Pochettina.

Včasná dominance a otevření cíle

Utkání začalo ve vysoké intenzitě, Chelsea rychle potvrdila svou převahu. Raný pokus Noniho Maduekeho byl znamením věcí příštích, protože oba týmy se snažily prosadit útočně.

Byla to Chelsea, kdo prolomil patovou situaci; Cole Palmer, nedávno vyhlášený hráčem roku Chelsea, předvedl skvělou hlavičku po asistenci Marca Cucurelly a dostal svůj tým do vedení.

Tento cíl zdůraznil taktickou efektivitu, kterou Chelsea vyvinula a využila své šance s klinickou přesností.

Kontroverze a rozhodnutí VAR

Zápas se neobešel bez kontroverzí, zejména v souvislosti s potenciálním loketem Tariqa Lampteyho na Mykhaylo Mudryka, což vedlo k významným diskusím o zásahu VAR nebo o jeho absenci.

Tento incident a nedorovnání udržely hru na ostří nože a přidaly na dramatu prvního poločasu, který skončil těsně před Chelsea .

Druhý poločas: Chelsea Seal the Deal

Chelsea ve druhém poločase nadále plýtvala šancemi, přičemž Nicolas Jackson zejména nedokázal proměnit klíčové příležitosti.

Vytrvalost se však vyplatila, když Malo Gusto a Christopher Nkunku krásně zakombinovali a Nkunku zdvojnásobil vedení Chelsea. Tento gól byl zásadní, protože Chelsea poskytl pohodlnou vyrovnávací paměť, což se ukázalo jako nezbytné, když se Brighton v závěru hry odrazil.

Brighton’s Late Surge

Brighton udělal pozdní nárůst v posledních minutách zápasu. Dannymu Welbeckovi se podařilo jeden stáhnout a připravit tak napínavé finále, zvláště poté, co byl kapitán Chelsea Reece James vyloučen za nevhodné chování.

Číst:  Maroko VS Francie Preview a tipy: Mohou Afričané pokořit dalšího giganta?

Navzdory snaze Brightonu, včetně zásahu Ansu Fatiho na tyč, se Chelsea držela a zajistila si všechny tři body.

Vítězství zvedá Chelsea na šesté místo v tabulce PL, hned za Tottenham a s reálnou šancí je předběhnout.

Pro Brighton je ztráta neúspěchem, protože se snaží zajistit umístění v první polovině, což znamená neuspokojivý konec jejich nadějí na po sobě jdoucí evropské kampaně.

Jak se sezóna blíží ke konci, pozdní rozkvět Chelsea pod Pochettinovým vedením nabízí naději na silný konec a potenciální evropská dobrodružství v příští sezóně.