Zpráva Chelsea vs Bournemouth

Střelci : Caicedo 17′, Sterling 48′; Badiashile 49′ (OG)

Chelsea potvrdila své místo v kontinentálních soutěžích v příští sezóně díky tvrdě vybojovanému vítězství 2:1 proti Bournemouthu na Stamford Bridge.

Toto vítězství, které znamenalo jejich páté vítězství v domácí lize v řadě, zajistilo šesté místo v Premier League a upevnilo návrat do Evropy pod vedením Mauricia Pochettina.

Velkolepý otvírák

Moisés Caicedo se v 17. minutě ujímá velkolepou přihrávkou, kterou brankář Bournemouth Neto zbylo. Caicedo, který si všiml brankáře mimo svou čáru, směle zasáhl ze středu pole a zaznamenal svůj první gól za Chelsea s nezapomenutelným úsilím, které přivedlo domácí fanoušky do vytržení.

Zdvojnásobení a rychlá odezva

Blues pokračovali ve své dominanci i ve druhém poločase a rychle zdvojnásobili svůj náskok přes Raheema Sterlinga. Anglický reprezentant se dokázal prokličkovat obranou Cherries a zasunout míč na bližší tyč.

Bournemouth však odpověděl téměř okamžitě. Enes Ünal předvedl vynikající schopnost ovládat míč a skórovat prostřednictvím odrazu od Benoîta Badiashilea z Chelsea, snížit manko na polovinu a udržet zápas konkurenceschopný.

Obranná pevnost a závěrečná píšťalka

Obránce Chelsea Thiago Silva, který se naposledy objevil za klub, se zasloužil o udržení vedení. Jeho obranná schopnost pomohla Chelsea efektivně řídit hru v posledních fázích, a to i přes pozdní tlak Bournemouthu.

Dominic Solanke a Dango Ouattara měli oba šance na vyrovnání pro hosty, ale obrana Chelsea byla pevná, aby zajistila vítězství.

Dívat se dopředu

Tímto vítězstvím si Chelsea nejen zajistila místo v příští sezóně Evropské konferenční ligy UEFA, ale má také šanci postoupit do Evropské ligy UEFA, pokud Manchester City triumfuje ve finále FA Cupu.

Je to vítaný závěr sezóny, která má své vzestupy i pády, a fanoušci se nyní mohou opět těšit na evropské večery na Stamford Bridge. Bournemouth, který skončil 12., může reflektovat sezónu solidních výkonů, zejména s ohledem na zlepšení oproti minulé sezóně na 15. místě.

Číst:  Zpráva Crystal Palace vs Aston Villa