Zpráva Luton vs Fulham

Střelci : Morris 45+1′, Doughty 55′; Traore 43′, Jimenez 45+3′, 49′, Wilson 68′

Luton Town v Premier League skončilo, když byli oficiálně seřazeni po vysoké porážce 4:2 proti Fulhamu na Kenilworth Road.

Navzdory tomu, že Luton potřeboval nepravděpodobnou kombinaci výsledků a obrovský gólový rozdíl, aby se udržel, chtěl dát svým fanouškům poslední ukázku odolnosti.

Včasné výměny a promarněné šance

Utkání začalo ve svižném tempu, kdy si oba týmy vytvořily hned několik příležitostí. Carlton Morris z Lutonu testoval Bernda Lena z Fulhamu, zatímco Harry Wilson a Daishi Hashioka z Fulhamu měli šance dostat hosty dopředu.

Intenzita odrážela přání obou týmů ukončit sezónu pozitivně, a to i přes rozdílné sázky.

Příval gólů z konce prvního poločasu

Patovou situaci prolomil těsně před poločasovým hvizdem Adama Traoré z Fulhamu, který vyrazil razantní střelu do vzdálenějšího rohu. Luton okamžitě odpověděl a vyhrál penaltu, kterou Morris proměnil poté, co byl Chiedozie Ogbene sesazen.

Fulham se však sekund před přestávkou vrátil do vedení prostřednictvím Raúla Jiméneze, čímž dodal na dramatičnosti již tak pulzujícího zápasu.

Góly ve druhém poločase a dominance Fulhamu

Ve druhém poločase Fulham navýšil své vedení, když Jiménez dokončil svou ortézu hlavičkou z přímého kopu Harrisona Reeda.

Alfie Doughty z Lutonu udržel naděje naživu skvělým přímým kopem, ale Wilson z Fulhamu zpečetil vítězství pozdním zásahem a ukázal kvalitu, která Lutonu v této sezóně často unikala.

Úvahy o Lutonově cestě Premier League

Lutonův sestup byl samozřejmý vstup do zápasu, ale jejich výkon byl symbolem jejich sezóny: temperamentní, ale nakonec nedosahující kvality potřebné k přežití v nejvyšší soutěži.

Navzdory jejich defenzivním slabostem a nedostatku klinického zakončení bylo úsilí Lutonu během kampaně chvályhodné, zejména s ohledem na jejich finanční omezení ve srovnání s jejich protějšky z Premier League.

Číst:  Zpráva Tottenham vs Burnley

Fulham se bude ohlížet na svou sezónu jako na sezónu konsolidace s nadějí, že na tomto základu naváže příští rok.

Pro Lutona se nyní těžiště přesouvá na přestavbu a plánování návratu do šampionátu, kde doufají, že vytvoří tým schopný vrátit se na nejvyšší úroveň.

Když zazněl závěrečný hvizd, mezi fanoušky Lutonu byly hmatatelné smíšené emoce hrdosti a zklamání, což znamenalo konec jejich vrcholného dobrodružství se vztyčenými hlavami.