Zpráva Manchester City vs West Ham

Střelci : Foden 2′, 18′, Rodri 59′; Kudus 42′

Manchester City se zapsal do historie anglického fotbalu tím, že získal čtvrtý titul v Premier League v řadě, což je první v soutěži.

Tým Pepa Guardioly porazil West Ham United vítězstvím 3:1 na Etihad Stadium a zajistil si tak osmý ligový titul před nadšeným domácím publikem.

Rychlý start Nastaví tón

Zápas začal výbušně, Phil Foden, nově korunovaný hráč sezóny PL, skóroval během prvních dvou minut.

Fodenův časný gól udal tón, když ukázal, proč je považován za jednoho z nejlepších v lize, proplétal se středem West Hamu a zakončil úžasným zásahem do vzdálenějšího rohu.

Dominance navzdory snaze West Hamu

Dominance City byla hmatatelná po celý první poločas, Foden zdvojnásobil vedení, když zakončil perfektní přihrávku Jérémyho Dokua.

West Hamu se podařilo stáhnout jeden zpět přes Mohammeda Kuduse, který předvedl spektakulární kop na kole a na okamžik vzbudil naděje mezi hostujícími fanoušky.

Nicméně převaha City byla nepopiratelná a Etihad Stadium pronikl pocit nevyhnutelnosti.

Rodri uzavírá dohodu

Jakékoli přetrvávající napětí rozptýlil na začátku druhého poločasu Rodri, jehož rozhodný zásah z dálky zajistil vítězství a zdůraznil neúnavnou snahu City v této sezóně dosáhnout dokonalosti. Gól španělského záložníka nejen uklidnil nervy, ale také podtrhl hloubku talentu, kterým Guardiola disponoval.

Guardiolův taktický mistrovský kurz

Klíčovým faktorem byla opět strategie Pepa Guardioly, jeho tým byl od začátku připravený a agresivní. Manažer City nyní dovedl svůj tým k pěti titulům v Premier League během svého funkčního období, čímž upevnil svůj odkaz jednoho z nejúspěšnějších manažerů v historii anglického fotbalu.

Dívat se dopředu

Se zajištěnou Premier League se City nyní zaměřuje na nadcházející finále FA Cupu proti Manchesteru United, jehož cílem je prestižní domácí double.

Číst:  Zpráva Sheffield United vs Tottenham

Toto vítězství titulu je nejen významným úspěchem pro Manchester City, ale také zvyšuje laťku toho, co je v anglickém fotbale možné.

Jak začnou oslavy, pozornost se brzy přesune na FA Cup, kde City doufá, že pod Guardiolovým vedením bude pokračovat ve své pozoruhodné sérii úspěchů.