Hráči EPL na EURO 2024 – den 13

Skupinová fáze skončila včera večer čtyřmi zápasy ve skupinách E a F. V rámci našeho reportu EPLNews EURO 2024 je zde uvedeno, jak si v těchto zápasech vedli hráči Premier League.

Slovensko 1-1 Rumunsko

Remíza mezi Slovenskem a Rumunskem ve Frankfurtu přinesla oběma týmům postup do osmifinále, přičemž Rumuni ovládli nejtěsnější skupinu na turnaji.

Přestože obě strany věděly, že patová situace bude oboustranně výhodná, neudržely se, zejména Slovensko hrozilo a ve 24. minutě otevřelo skóre Ondřej Duda.

Rumunsko vyrovnalo z kontroverzní penalty méně než 10 minut před poločasem. Răzvan Marin sebevědomě umístil míč do horního rohu a stanovil tak konečné skóre.

K vidění byli pouze dva hráči Premier League, Martin Dúbravka v brance Slovenska a Radu Drăgușin v srdci rumunské obrany. Lepší výkon si užil gólman Newcastlu, který svými čtyřmi zákroky držel svůj tým ve hře.

Hodnocení

Slovensko: Martin Dúbravka (Newcastle) – 7.5

Rumunsko: Radu Drăgușin (Tottenham) – 6

Nejdůležitější momenty a reakce z této hry najdete kliknutím sem .

Ukrajina 0:0 Belgie

Belgie a Ukrajina se poprvé utkaly ve Stuttgartu a oba dřely do prázdné remízy, což zajistilo, že všechny čtyři týmy ve skupině E skončí se čtyřmi body. Samozřejmě ne každý může v turnaji postoupit a porážka Ukrajiny 0:3 proti Rumunsku znamenala, že skončí poslední a turnaj opustí. Mezitím Belgie postupuje do osmifinále z druhé pozice ve skupině.

Belgie začala zápas dobře, Kevin De Bruyne a Romelu Lukaku kombinovali první šanci svého týmu během 10 minut. Ale poté, co se Ukrajinci usadili ve hře, přicházely příležitosti po zbytek prvního poločasu jen zřídka. Po přestávce měly oba týmy šance na skórování, chyběl jim však klid nebo štěstí.

Číst:  5 největších selhání velkých klubů v anglické Premier League

V tomto zápase se představilo mnoho hráčů Premier League, kteří si vedli většinou dobře, zejména De Bruyne, který si vysloužil cenu Muž zápasu.

Hodnocení

Ukrajina: Illia Zabarnyi (Bournemouth) – 6,5; Vitalij Mykolenko (Everton) – 7; Oleksandr Zinčenko (Arsenal) – 6

Belgie: Wout Faes (Leicester) – 6; Timothy Castagne (Fulham) – 6,5; Kevin De Bruyne (Manchester City) – 7,5; Amadou Onana (Everton) – 7,5; Youri Tielemans (Aston Villa) – 7; Jeremy Doku (Manchester City) – 7,5; Leandro Trossard (Arsenal) – 6.5

Kliknutím sem zobrazíte zajímavosti, reakce a podrobnosti z této hry.

Česko 1-2 Turecko

Türkiye postoupilo do osmifinále díky pozdnímu gólu, který zpečetil výhru proti kurážnému desetičlennému Česku v Hamburku.

V prvním poločase si Češi vytvořili spoustu šancí, přestože hráli pouze s 10 muži po druhé žluté kartě Antonína Baráka ve 20. minutě. Věděli, že díky vývoji ve druhé hře je provedou pouze vítězství. Ale krátce po přestávce inkasovali gól z ostrého zakončení Hakana Çalhanoğlua.

Tomáš Souček by po brankářské chybě Merta Günoka brzy srovnal skóre, ale pro Čechy to byla srdcovka po zranění, když ještě jednou inkasovali klinickou střelu Cenka Tosuna. Jejich turnaj zde končí, protože skupinu končí na čtvrtém místě.

Co se týče hráčů Premier League, v tomto utkání figurovali pouze Souček a jeho spoluhráč z West Hamu Vladimír Coufal, oba odehráli celých 90 minut. Souček byl nejlepším českým hráčem na hřišti, vstřelil také jediný gól svého týmu, zatímco Coufal měl výpad ve středu hřiště, ale Türkiyemu dělal problémy s dlouhými hody.

Hodnocení

Česko: Vladimír Coufal (West Ham) – 6,5; Tomáš Souček (West Ham) – 7.5

Číst:  Hráči EPL na Copa America 2024 – 15. den

Turecko: N/A

Kliknutím sem zobrazíte reakce a zajímavosti z této hry.

Gruzie 2-0 Portugalsko

Včerejší šokový výsledek ve skupině F znamenal, že první účast Gruzie na EURO přinesla i jejich první ochutnávku vyřazovacího fotbalu, protože skupinu F dokončili na třetím místě se čtyřmi body.

Skvělý brzký gól od Khvichy Kvaratskhelia dal kavkazskému národu naději, že v Gelsenkirchenu proti Portugalsku, který je již v čele skupiny, předvedou zázrak. Navzdory spoustě šancí od Cristiana Ronalda & Co. se Georgia držela pevně a ve skutečnosti udeřila ještě jednou krátce po přestávce díky dobře provedené penaltě od Georgese Mikautadzeho.

Zatímco Gruzie nemá ve svých řadách žádné hráče z Premier League, hodně změněné Portugalsko stále mělo od začátku tři hráče, zatímco další tři odešli z lavičky. Nejlepší výkon ze všech předvedl João Palhinha, který v prvním poločase ohrožoval gruzínskou branku a držel věci v chodu uprostřed parku.