Zpráva Arsenal vs Wolves

Střelci : Havertz 25′, Saka 74′

Arsenal zahajuje kampaň Premier League solidním vítězstvím proti Wolves

Arsenal zahájil svou sezónu Premier League přesvědčivým vítězstvím 2:0 nad Wolves na Emirates Stadium a pokračoval ve svém předsezónním tempu třetím vítězstvím v řadě.

Gunners pod vedením Mikela Artety prokázali jak útočnou zdatnost, tak defenzivní pevnost, aby vyslali náročnou stranu Wolves.

Včasná výměna a dominance Arsenalu

Wolves začali zápas dobře, když Matt Doherty hned na začátku testoval obranu Arsenalu, ale Gabrielův včasný blok udržel skóre vyrovnané. Jak hra postupovala, Arsenal začal prosazovat svou autoritu a vytvořil si několik příležitostí.

Bukayo Saka a Ben White byli instrumentální, i když to byl Kai Havertz, kdo prolomil patovou situaci. Havertz využil vzácné chyby brankáře Wolves Josého Sá a hlavičkoval z dobře umístěného centra Saky a dostal Arsenal do vedení.

Pokračující tlak a obranné postoje

Arsenal pokračoval v tlaku na druhý gól, Havertz a Thomas Partey se blížili k prodloužení vedení. Wolves však prokázali odolnost a mohli vyrovnat skóre, nebýt ostrého zákroku brankáře Arsenalu Davida Rayi z hlavičky Jørgena Strand Larsena.

První poločas skončil těsně ve vedení Arsenalu, což zdůraznilo jeho potřebu využít své šance.

Zpečetění vítězství

Ve druhém poločase si Arsenal udržel kontrolu a jejich úsilí bylo odměněno, když Saka zdvojnásobil svůj náskok. V kombinaci s Havertzem si Saka našel prostor, aby se dostal dovnitř a vypálil střelu do bližší tyče, čímž upevnil výhodu Arsenalu a v podstatě zpečetil vítězství.

Ve zbytku zápasu se obrana Arsenalu, která byla v minulé sezóně nejsilnější v lize, pohodlně vypořádala s pokusy Wolves zachránit něco ze hry.

Těšíme se

Vítězství poskytuje Arsenalu perfektní start, protože v této sezóně usilují o další titul.

Pro Wolves měl výkon proti jednomu z nejlepších týmů ligy i přes porážku pozitivní aspekty, na kterých může manažer Gary O’Neil stavět. Jejich odolnost a momenty hrozivé hry naznačují, že dokážou věci zvrátit i přes jediné vítězství v posledních 11 ligových zápasech.

Číst:  Zpráva Tottenham vs Everton