Zpráva West Ham vs Aston Villa

Střelci : Paqueta 37′ (P); Onana 4′, Duran 79′

Aston Villa Triumph v napínavém otvíráku londýnského stadionu

Aston Villa odstartovala svou sezónu Premier League dramatickým vítězstvím 2:1 nad West Hamem United na londýnském stadionu, což znamenalo jejich vůbec první vítězství na tomto hřišti.

Bývalý přestupový cíl Jhon Durán byl hrdinou, když skóroval pozdní vítěz, který zajistil tři body pro stranu Unaie Emeryho.

Vila časná dominance a rychlý start

Hra začala s vysokou intenzitou, když se Villa okamžitě prosadila. Amadou Onana, Villova rekordní posila, okamžitě zapůsobil tím, že během prvních čtyř minut trefil hlavičku z rohu Youriho Tielemanse do sítě.

Tento brzký gól umlčel domácí publikum, ale pobídl Villu, aby pokračovala ve své agresivní hře, přičemž Morgan Rogers a Leon Bailey dále testovali brankáře West Hamu Alphonse Areolu.

Odpověď West Hamu

Navzdory Villaově převaze našel West Ham z penalty záchranné lano. Výzva Mattyho Cashe na Tomáše Součka byla považována za faul a Lucas Paquetá výsledný tečovaný kop proměnil a vyrovnal skóre.

Gól vdechl nový život Hammers, kteří dohráli první poločas se zvýšeným sebevědomím a vytvořili si několik šancí jít do vedení.

Napínavá druhá polovina

Ve druhém poločase oba týmy hledaly vítězný gól. Villa nadále využívala své příležitosti do protiútoků, problémy obraně West Hamu dělali Rogers a náhradník Jhon Durán.

Durán, který nastoupil za Ollie Watkinse, dal pocítit svou přítomnost trefou do boční sítě, než se nakonec prosadil rozhodujícím gólem a proměnil dobře vypracovaný týmový tah zahrnující Iana Maatsena a Jacoba Ramseyho.

Pozdní drama a Vilova obranná odolnost

Když se zápas blížil ke konci, West Ham se snažil o vyrovnání, ale obrana Villy v čele s Emilianem Martínezem stála pevně. Klíčový blok branky Ezri Konsa v rozhodujících okamžicích zápasu zajistil, že Aston Villa odejde z Londýna se všemi třemi body.

Číst:  Zpráva Manchester City vs West Ham

Závěr

Vítězství Aston Villy je významnou vzpruhou, protože se těší na svou první kampaň Ligy mistrů od roku 1983.

Pro West Ham, navzdory porážce, existují pozitivní signály pod vedením Julena Lopeteguiho, zejména v integraci nových hráčů a přizpůsobení se jeho taktické filozofii.

Oba týmy mají důvody k optimismu ohledně výzev, které před sebou v sezóně Premier League čekají.