Zpráva Crystal Palace vs West Ham

Střelci : Souček 67′, Bowen 72′

West Ham zajistil první výhru pod Lopeteguim vítězstvím 2:0 nad Crystal Palace

West Ham United získal tolik potřebné vítězství 2:0 nad Crystal Palace v Selhurst Parku, což znamenalo první vítězství Julena Lopeteguiho jako šéfa Hammers.

Toto vítězství také ukončilo pětizápasovou sérii bez vítězství proti Eagles a poskytlo posílení sebevědomí po náročném začátku sezóny Premier League.

První polovina: Promarněné příležitosti pro obě strany

Oba týmy nastoupily do zápasu s touhou odrazit se z porážky 2:1 z úvodního víkendu Premier League.

West Ham začal živě a během prvních pěti minut měl jít brzy do vedení. Michail Antonio se ocitl v prima pozici z rohového kopu, ale svou hlavičku dokázal usměrnit pouze mimo branku.

Hammers pokračovali ve vyvíjení tlaku, když kapitán Jarrod Bowen vyrazil po levé straně a přesně centroval Mohammedu Kudusovi, jehož střela těsně minula cíl.

Navzdory dominanci West Hamu v úvodních fázích začal Crystal Palace nacházet svůj rytmus. Eberechi Eze málem otevřel skóre poté, co ho prostřelil Adam Wharton, ale brankář West Hamu Alphonse Areola rychle vypadl ze své čáry a zapřel útočníka.

Když se první poločas chýlil ke konci, Palace se přiblížil k prolomení patové situace. Eze, opět připravený Whartonem, rozpoutal curlingovou snahu, která překonala Areolu, ale otřepala břevno, takže zápas zůstal v poločase bez branek.

Druhá polovina: West Ham převezme kontrolu

Lopeteguiho tým pokračoval ve druhém poločase se stejnou intenzitou, jako začal ten první. West Ham hrozil po obou stranách, Kudus a Emerson Palmieri dělali nebezpečné běhy, i když často chyběl poslední míč.

Jejich vytrvalost se však vyplatila v 67. minutě, kdy Tomáš Souček využil volného míče ve vápně a přesilovkou dostal Hammers zaslouženě do vedení.

Číst:  Zpráva Arsenal vs Wolves

Manažer Crystal Palace Oliver Glasner by doufal v rychlou odpověď svého týmu, ale místo toho se ocitli ještě o pět minut později.

Jarrod Bowen, který byl po celý zápas neustálou hrozbou, vjel do boxu a klinicky dojel přes Deana Hendersona, aby zdvojnásobil výhodu West Hamu.

Dominance West Hamu zpečeťuje výhru

Eagles nedokázali shromáždit žádnou výraznou odezvu, protože jejich výkon v druhém poločase se zhoršil. West Ham pohodlně zvládl zbývající minuty zápasu, zajistil si první tři body v sezóně a Lopetegui získal své první vítězství jako manažer Hammers.

Výsledkem je, že Crystal Palace stále hledá svůj první bod v sezóně a na obzoru je skličující londýnské derby proti Chelsea. West Hamu tato výhra poskytuje tolik potřebnou vzpruhu, protože se snaží vybudovat hybnou sílu v raných fázích kampaně.